Terminator: Resistance - Polacy zapowiadają grę w uniwersum Terminatora

Terminator: Resistance - Polacy zapowiadają grę w uniwersum Terminatora

Wygląda na to, że dla fanów uniwersum Terminatora Gwiazdka w tym roku nadejdzie wcześniej, bo już w listopadzie. W tym miesiącu do kin wejdzie bowiem film Terminator: Mroczne Przeznaczenie, a właśnie dowiedzieliśmy się również, że 15 listopada zagramy w Terminator: Resistance. Jest to pierwszosoobowy shooter bazujący na popularnej serii filmów, który przygotowywany jest przez polską ekipę Teyon i wydany zostanie przez Reef Entertainment. Gra zmierza na konsole PlayStation 4 i Xbox One, ale nie ominie oczywiście również komputerów. Jej akcja osadzona została postapokaliptycznym Los Angeles, 30 lat po tzw. „sądzie ostatecznym” (Judgement Day), a twórcy zdają się tu opierać przede wszystkim na dwóch pierwszych, kultowych odsłonach serii od Jamesa Camerona, ignorując kolejne słabsze filmy, które wprowadzają mnóstwo zamieszania w linii czasowej.

Terminator: Resistance to pierwszosoobowy shooter bazujący na popularnej serii filmów, który przygotowywany jest przez polską ekipę Teyon.

W Terminator: Resistance wcielamy się powstać szeregowego Jacoba Riversa, czyli żołnierza ruchu oporu w Resistance Pacific Division. Trzeba przyznać, że zaprezentowany zwiastun wygląda obiecująco, ale z drugiej strony trudno zapomnieć, że Reef i Teyon odpowiedzialni byli wcześniej za fatalną grę wideo Rambo The Video Game z 2014 roku. Oczywiście od tego czasu sporo mogło się zmienić, a szeregi producenta mogły zasilić uzdolnione osoby, ale nie zmienia to faktu, że z tego powodu wiele osób zapewne z rezerwą podchodzić będzie do tego tytułu. Tym bardziej, że rzadko zdarza się, by gra była ujawniana tak późno, niecałe dwa miesiące przed swoją premierą, a pokazany zwiastun nie zawiera zbyt wiele fragmentów prosto z rozgrywki. Nie zmienia to jednak faktu, że ciekawi jesteśmy, co z tego wyjdzie i chętnie zagralibyśmy w dobry tytuł osadzony w uniwersum Terminatora.

Co warto podkreślić, gra wydana zostanie zaraz po premierze filmu Terminator: Mroczne Przeznaczenie, ale nie łączy się z nim bezpośrednio, nawiązując jedynie do dwóch pierwszych obrazów z tej serii. Brytyjski wydawca nabył bowiem prawa do tych dwóch filmów już w 2013 roku, co sugerować może, że prace nad grą trwały od dłuższego czasu, ale niewykluczone też, że premiera została sztucznie przyspieszona ze względu na nowy film. Gracze w Terminator: Resistance będą walczyć ze znajomymi przeciwnikami, czyli terminatorami w stylu T-800, ale również zupełnie nowymi adwersarzami, których dotychczas nie widzieliśmy w uniwersum Terminatora. Poza tym, wykonywanie misji fabularnych pozwoli nam awansować w szeregach ruchu oporu, a nie zabraknie też misji pobocznych, w których pomożemy przyjaciołom. Co ciekawe, twórcy przygotowali różne zakończenia, zależne od tego jak udało nam się chronić naszą ekipę. Czekamy więc do 15 listopada, a tymczasem zachęcamy do obejrzenia zwiastuna.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Terminator: Resistance - Polacy zapowiadają grę w uniwersum Terminatora

 0