Tesla Model S Plaid to PlayStation 5 na kółkach. W aucie można pograć nawet w Cyberpunk 2077

Tesla Model S Plaid to PlayStation 5 na kółkach. W aucie można pograć nawet w Cyberpunk 2077

W tym tygodniu Tesla wprowadziła na rynek nowy samochód elektryczny Model S Plaid, wyposażony w nowy system informacyjno-rozrywkowy, który zademonstrował Elon Musk. Według miliardera, ten nowy system obsługuje również gry i może zapewnić wydajność porównywalną z PlayStation 5.  System informacyjno-rozrywkowy posiada 17-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2200×1300. Pod maską kryje się procesor graficzny AMD Navi 23, który zawiera 32 jednostki CU (2048 procesorów strumieniowych) i 8 GB pamięci GDDR6. Całość oferuje dodatkowo kilka ulepszeń, w tym dodatkowe wyświetlacze, nowe elementy interfejsu użytkownika i lepszy dźwięk.

Tesla Model S Plaid to prawdziwa konsola na kółkach. System rozrywkowy w samochodzie ma moc porównywalną do PlayStation 5 i pozwala uruchamiać najnowsze tytuły jak Cyberpunk 2077.

Niestety nie ujawniono dokładnego używanego tutaj procesora, ale wiemy, że jest to procesor AMD Ryzen. System rozrywkowy w nowym samochodzie Tesli oferuje wydajność na poziomie 10 TFLOPS, dorównując konsoli PlayStation 5. Mówiąc o oczekiwaniach dotyczących wydajności, Musk powiedział: "Nigdy nie było samochodu, który miałby najnowocześniejszą technologię obliczeniową, najnowocześniejszą technologię informacyjno-rozrywkową, która byłaby dosłownie na poziomie PlayStation 5. To jest rzeczywista wydajność PlayStation 5, i tak, można uruchomić Cyberpunka. Oferuje wysoką liczbę klatek na sekundę, osiąga 60 klatek na sekundę w najnowocześniejszych grach".

Aby zademonstrować system akcji, Tesla zademonstrowała najnowszą grę CD Projekt Red w akcji. Cyberpunk 2077 faktycznie płynnie działał na systemie w aucie, jednak żadne wskaźniki wydajności i ustawienia graficzne nie zostały pokazane. Kiedy użytkownik będzie  mógł pograć w systemie informacyjno-rozrywkowym? Po co w ogóle taka funkcja w aucie? Przerwa na ładowanie samochodu to jeden z przykładów, w którym można grać, a konieczność ewakuacji do garażu po  kłótni z żoną, to kolejna możliwość. Musk podaje również przykład rozgrywki podczas jazdy, gdy prowadzeniem samochodu zajmuje się autopilot, jednak wydaje się to dość ryzykowne na tym etapie zaawansowania technologii: "Jeśli myślisz o przyszłości, w której samochód często znajduje się w trybie autopilota lub w pełni autonomicznej jazdy, to rozrywka stanie się coraz ważniejsza". Jeśli potrzebujecie konsoli do gier nowej generacji, która w dodatku ma fotele i 4 kółka, to Tesla Model S Plaid kosztuje 122990 USD.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tesla Model S Plaid to PlayStation 5 na kółkach. W aucie można pograć nawet w Cyberpunk 2077

 0