Tesla twierdzi, że ma w fabryce 2 humanoidalne roboty Optimus pracujące autonomicznie

Tesla twierdzi, że ma w fabryce 2 humanoidalne roboty Optimus pracujące autonomicznie

Tesla ogłosiła, że w jej fabryce pracują obecnie dwa autonomiczne humanoidalne roboty Optimus, co jest pierwszym tego typu osiągnięciem.

To ogłoszenie jest częścią intensyfikacji działań PR-owych firmy, które mają na celu m.in. odzyskanie pakietu wynagrodzeń Elona Muska o wartości 55 miliardów dolarów. Choć głównym celem jest promowanie Muska jako kluczowego lidera, Tesla udostępnia również więcej informacji o swoich osiągnięciach. Ostatnie tweety z oficjalnego konta Tesli podkreślają sukcesy firmy "pod przywództwem Elona Muska" od 2018 roku, kiedy to pakiet wynagrodzeń został zatwierdzony przez akcjonariuszy, a później unieważniony przez sędziego. Wśród tych osiągnięć znalazło się także wdrożenie robotów Optimus, które autonomicznie wykonują zadania w fabryce.

Prace nad robotem Tesla Optimus trwają i obecnie znajdują się w fazie testowej w jednej z fabryk firmy.

Tesla regularnie publikuje informacje i filmy na temat Optimusa, a dotychczasowe raporty sugerowały, że roboty były szkolone przy użyciu wirtualnej rzeczywistości i zdalnego sterowania, wykonując zadania w laboratorium pod nadzorem człowieka. Teraz firma twierdzi, że roboty działają autonomicznie w fabryce, co stanowiłoby istotny postęp.

Tesla wcześniej zapowiedziała, że celem jest wprowadzenie autonomicznych robotów do fabryki do końca roku. Elon Musk niedawno stwierdził, że Optimus może trafić do sprzedaży już w przyszłym roku, a cena robota ma wynosić "mniej niż połowę samochodu", czyli około 25 000 dolarów.

Niedawno Tesla zaprezentowała również zdolność swoich robotów do samodzielnego przestawiania akumulatorów 4680. W filmie demonstracyjnym widać, że robot potrafi również identyfikować i poprawiać własne błędy, jak na przykład niewłaściwe osadzenie artykułów. Może on rozpoznać, gdzie znajduje się wolne miejsce i precyzyjnie umieścić artykuł, korzystając z kamer, czujników dotykowych i innych narzędzi.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tesla twierdzi, że ma w fabryce 2 humanoidalne roboty Optimus pracujące autonomicznie

 0