Tesla udziela Chińczykom pożyczek 0%, ponieważ traci udziały w rynku

Tesla udziela Chińczykom pożyczek 0%, ponieważ traci udziały w rynku

Tesla prowadza na chiński rynek czasowo ograniczony program pożyczek o oprocentowaniu 0%, co ma być środkiem przeciwko spadkowi udziałów w rynku.

W obliczu wygasających zachęt finansowych, które przypadają na koniec kwartału, Tesla szybko reaguje, wprowadzając innowacyjne programy na swoim najważniejszym rynku - w Chinach. Jednakże firma boryka się z pewnymi trudnościami. Według danych udostępnionych przez Chińskie Stowarzyszenie Samochodów Osobowych, udział Tesli na rynku spadł z 10,5% do około 6,7% w całym 2023 roku, co jest sygnałem dla producenta samochodów elektrycznych, aby podjąć szybkie działania.

Chiński rynek motoryzacyjny oraz rynek pojazdów elektrycznych są kluczowymi obszarami dla Tesli.

Na początku roku 2024 sytuacja nie uległa znaczącej poprawie, co potwierdziły wyniki ogłoszone przez Teslę za pierwszy kwartał, zanotowano tam spadek globalnych dostaw po raz pierwszy od lat. W odpowiedzi na te wyzwania Tesla postanowiła wprowadzić nowy program pożyczek z oprocentowaniem 0%, mający na celu ożywienie zainteresowania klientów i zwiększenie sprzedaży.

Ta nowa inicjatywa ma miejsce po ogłoszeniu przez bank centralny Chin i NFRA, że pozwolą instytucjom finansowym określić „maksymalny współczynnik wydatkowania w przypadku kredytów na pojazdy zasilane nową energią lub na pojazdy napędzane paliwem na własne potrzeby”. Elon Musk, często wykorzystywał wysokie stopy procentowe jako wymówkę dla problemów popytowych Tesli, ale problemem była również konkurencja, szczególnie w Chinach. Jeśli nowy plan nie przyniesie rezultatów, wymówki przestaną mieć rację bytu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tesla udziela Chińczykom pożyczek 0%, ponieważ traci udziały w rynku

 0