Tex Yoda II - mechaniczna klawiatura z trackpointem mogąca zastąpić myszkę

Tex Yoda II - mechaniczna klawiatura z trackpointem mogąca zastąpić myszkę

Tex Yoda II to klawiatura mechaniczna, która z powodzeniem może zastąpić jednocześnie myszkę - wszystko dzięki umieszczeniu trackpointa.

Firma Tex pochodzi z Tajwanu i prowadzi ją zaledwie dwójka ludzi. Opracowana przez nich Yoda II to mechaniczna klawiatura z czerwonym trackpointem umiejscowionym na środku konstrukcji, a także trzema dodatkowymi klawiszami pod spacją, emulującymi lewy, środkowy i prawy przycisk myszy. Przewijanie odbywa się za pomocą trackpointa przy jednoczesnym przytrzymaniu środkowego klawisza. Korpus akcesorium wykonany jest ze szczotkowanego aluminium, a samo urządzenie posiada przełączniki Cherry MX Brown z podświetleniem LED-owym. Minusem może być niemożność wymienienia całego ich zestawu, a to ze względu na przycięcie niektórych z nich, aby zrobić miejsce dla trackpointa. W tym momencie nieznane są dalsze parametry klawiatury Yoda II, w tym rollover klawiszy.

Tex Yoda II to klawiatura dzięki której można zapomnieć o myszce

W ciekawy sposób rozwiązano tutaj aktualizacje firmware'u i zmianę konfiguracji. Firma Tex stworzyła specjalną stronę w HTML5, dzięki której można dopasować urządzenie do swoich potrzeb, w tym przypisać makra czy stworzyć osobne profile konfiguracyjne. Po dokonaniu zmian możemy je zapisać w formie pliku binarnego, a przy pomocy mikroprzełącznika zmieniamy tryb użytkowania klawiatury na masowe urządzenie magazynujące USB i przeciągamy tam nasz plik konfiguracyjny, jednocześnie aktualizując klawiaturę. Nie zostało to potwierdzone ale prawdopodobnie przełącznikiem typu DIP będzie można wybierać różne predefiniowane profile. Klawiaturę Yoda II będzie można zamawiać przedpremierowo pod koniec czerwca, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów w sierpniu. Ostateczna cena nie jest jeszcze znana, ale należy przypuszczać, że będzie wynosić powyżej 200 dolarów. Na razie produkt będzie dostępny w Ameryce Północnej i Tajwanie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tex Yoda II - mechaniczna klawiatura z trackpointem mogąca zastąpić myszkę

 0