Skyrim - gra obchodzi dziesiąte urodziny. Z tej okazji Bethesda wydała jej... trzynastą wersję

Skyrim - gra obchodzi dziesiąte urodziny. Z tej okazji Bethesda wydała jej... trzynastą wersję

Bethesda wie, jak tworzyć naprawdę długowieczne gry. Skyrimowi żywotności mogą pozazdrościć niemal wszyscy twórcy gier wideo.

11 listopada to nie tylko Święto Niepodległości. To także urodziny The Elder Scrolls 5: Skyrim. W tym roku okrągłe, dziesiąte. Bethesda nie byłaby sobą, gdyby nie przygotowała z tej okazji specjalnej wersji gry. The Elder Scrolls 5: Skyrim - Anniversary Edition jest już dostępna w wersjach na prawie wszystkie platformy: PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 oraz PlayStation 5 (w gronie brakuje tylko wydania na Nintendo Switch). Twórcy przygotowali też darmową aktualizację dla posiadaczy konsol nowej generacji, a część nowej zawartości z wydania rocznicowego udostępnili także posiadaczom jednego z poprzednich wydań - Special Edition.

The Elder Scrolls 5: Skyrim wiecznie żywy. Po dziesięciu latach gra cieszy się taką popularnością, że twórcy wciąż mogą odcinać kupony od sukcesu. Do sprzedaży trafiło już trzynaste wydanie kultowego RPG-a.

Chętni do nabycia The Elder Scrolls 5: Skyrim muszą przygotować się na niemały wydatek. Ceny zaczynają od 186 złotych w przypadku wersji na PC (to najniższa kwota, jaką udało nam się znaleźć), a kończą na 239 złotych w Xbox Store oraz PlayStation Store. Jeśli macie już inną wersję Skyrima, możecie zaktualizować ją do rocznicowej. Za upgrade zapłacicie 70 złotych na PC, a 89 złotych na konsolach Xbox oraz PlayStation.

A co otrzymacie w cenie? The Elder Scrolls 5: Skyrim - Anniversary Edition poza podstawową wersją gry zawiera także trzy wydane do tej pory dodatki: Hearthfire, Dawnguard oraz Dragonborn oraz ponad pięćset modyfikacji opracowanych w większości przez graczy. Gracze mogą liczyć na nowe zadania, w tym na nawiązujące do poprzednich odsłon serii - Morrowind i Oblivion, a także tryb survivalowy czy... możliwość wędkowania. Dostęp do niektórych nowinek otrzymają za darmo posiadacze The Elder Scrolls 5: Skyrim - Special Edition. Z kolei właściciele Xboksów Series X oraz PlayStation 5 pobiorą bezpłatną aktualizację poprawiającą grafikę i wydajność, a także skracającą czasy ładowania.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Skyrim - gra obchodzi dziesiąte urodziny. Z tej okazji Bethesda wydała jej... trzynastą wersję

 0