The Elder Scrolls VI jednak szybciej? Microsoft zdradził datą w jaką celuje

The Elder Scrolls VI jednak szybciej? Microsoft zdradził datą w jaką celuje

The Elder Scrolls V: Skyrim okazało się ogromnym hitem i zyskało status gry kultowej, nic więc dziwnego, że gracze wiążą z The Elder Scrolls VI bardzo duże nadzieje. Bethesda testuje jednak naszą cierpliwość, bo Skyrim zadebiutował 12 lat temu, a następca choć został zapowiedziany jakiś czas temu, to wciąż nie widać go na horyzoncie. Jak wynika jednak z najnowszych przecieków, premiera The Elder Scrolls VI może nie być tak odległa, jak ostatnio sugerowano. 

The Elder Scrolls VI w 2026 roku?

The Elder Scrolls VI może zostać wydane za „zaledwie” trzy lata, a tak przynajmniej wynika z informacji ujawnionych podczas procesu FTC przeciwko Microsoft. Jak donosi portal DSOGaming, prawnik Microsoftu ujawnił, że szósta odsłona serii jest zaplanowana na rok 2026, co brzmi trochę lepiej niż ostatnie doniesienia w tym temacie, sugerujące premierę dopiero w 2028 roku, czyli za pięć lat. Przypominamy, że gra zapowiedziana została pięć lat temu, w 2018 roku. 

The Elder Scrolls VI może zostać wydane za „zaledwie” trzy lata, a tak przynajmniej wynika z informacji ujawnionych podczas procesu FTC przeciwko Microsoft.

Najpierw Starfield

Trzeba pamiętać, że Bethesda obecnie koncentruje większość swoich sił na Starfield, którego premiera planowana jest na wrzesień. W związku z tym prace nad The Elder Scrolls VI nie posuwają tak szybko, jak życzyliby sobie tego gracze. Zobaczymy więc czy Microsoft naprawdę spodziewa się, że gra wyjdzie za trzy lata, co jak dla tak dużego projektu jest ambitnym terminem. Plotki z zeszłego roku mówiły o dacie premiery w 2025/ 2026 roku, więc w oświadczeniu prawnika Microsoftu może być trochę prawdy, pytanie tylko, czy wciąż jest to aktualne. 

Nie da się bowiem ukryć, że tworzenie ogromnych gier fabularnych z otwartym światem zajmuje coraz więcej czasu, szczególnie na obecnej generacji. Nawet Todd Howard wydaje się już tym zmęczony, bo jak ostatnio ujawnił The Elder Scrolls VI będzie zapewne jego ostatnią odsłoną w tej serii. Przypominamy, że ten amerykański projektant i producent gier komputerowych jest w firmie od 1994 roku, czyli szmat czasu. 

Na razie pewne jest tylko, że The Elder Scrolls VI jest w fazie rozwoju i zostanie wydane w bliżej nieokreślonej przyszłości. Jak tylko Bethesda potwierdzi datę premiery tej gry, oczywiście was o tym poinformujemy. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: The Elder Scrolls VI jednak szybciej? Microsoft zdradził datą w jaką celuje

 0