The Farm 51 zdradza datę premiery polskiej gry Chernobylite

The Farm 51 zdradza datę premiery polskiej gry Chernobylite

The Farm 51 zdradziło przybliżoną datę premiery swojej najnowszej gry Chernobylite, która nastąpi w lipcu 2021 roku (dokładnego terminu nie sprecyzowano, tego dowiemy się w przyszłości). Z tej okazji polskie studio opublikowało nowy zwiastun produkcji, której akcję umieszczono w tzw. Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Zdradza on kolejne elementy układanki i prezentuje m.in. system ulepszania broni, a to wszystko okraszone mrocznym klimatem charakterystycznym dla tej gry. Chernobylite trafi w pierwszej kolejności na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One, a na PS5 i Xbox Series X/S zagramy w późniejszym okresie bieżącego roku. Warto wspomnieć, że produkcja w przypadku komputerów z kartami GeForce RTX wspiera technologię NVIDIA DLSS. Nie zabraknie także lepszej optymalizacji tak, by całość ruszyła na gorszym sprzęcie.

Finalna wersja Chernobylite zadebiutuje na PC, PS4 i Xbox One w lipcu 2021 roku.

Gra znajduje się we wczesnym dostępnie, do którego trafiła na Steam w październiku 2019 roku. Chernobylite wyceniono na 99,99 złotych, chociaż obecnie tytuł nabędziemy w promocyjnej cenie 79,99 złotych. Należy podkreślić, że kupując ten survival-horror we wczesnym dostępie wszystkie dodatki zgarniemy całkowicie za darmo. Posiadacze wczesnego dostępu mogą pobierać aktualizację The Final Stage wprowadzającą nowości do opowieści i samej rozgrywki w tym początek ostatniego poziomu Heist. Mega Patch zawiera ponadto szereg nowości oraz rozwiązań usprawniających gameplay np. możliwość uzbrajania towarzyszy w pancerze i broń, którą znajdziemy lub wytworzymy w bazie. Chernobylite to survival horror, który łączy swobodną eksplorację świata z nieliniowym opowiadaniem historii.

Fabuła skupia się na losie fizyka o imieniu Igor szukającego zaginionej ukochanej, która przepadła bez śladu podczas wydarzeń związanych z katastrofą nuklearną w Czarnobylu. Wprawdzie od tamtego momentu minęło 30 lat, to mężczyzna powraca do wspomnianego miejsca, by odkryć co stało się z dziewczyną. Okazuje się jednak, że na miejscu jest wydobywana substancja czarnobylit, natomiast teren zajęła armia. Nie jest to jedyne zagrożenie czyhające na głównego bohatera, który musi zmierzyć się z nadnaturalnymi rzeczami. Eksploracji terenu nie ułatwia wysokie promieniowanie negatywnie wpływające na naszą postać.

Pokaż / Dodaj komentarze do: The Farm 51 zdradza datę premiery polskiej gry Chernobylite

 0