The First Descendant to pierwsza gra z obsługą HDR10+ GAMING

The First Descendant to pierwsza gra z obsługą HDR10+ GAMING

Samsung ogłosił partnerstwo z firmą NEXON, dzięki czemu The First Descendant będzie pierwszym tytułem obsługującym standard HDR10+ GAMING, począwszy od otwartej bety zaplanowanej na 19 września. 

Pierwsza gra z nowym standardem HDR

Seokwoo Jason Yong, wiceprezes wykonawczy ds. wyświetlaczy wizualnych w Samsung Electronics, powiedział w oświadczeniu: „Jesteśmy podekscytowani możliwością połączenia sił z firmą NEXON, prawdziwym pionierem gier wideo, aby przedstawić pierwszy na świecie tytuł z HDR10+ GAMING, „The First Descendant”. To kamień milowy w branży gier, który wykracza poza zwykły postęp technologiczny; reprezentuje ciągłe zaangażowanie Samsunga w ulepszanie wrażeń z gier wraz z ewolucją technologii”.

Samsung ogłosił partnerstwo z firmą NEXON, dzięki czemu The First Descendant będzie pierwszym tytułem obsługującym standard HDR10+ GAMING.

Hyun Kim, wiceprezes wykonawczy i zastępca szefa ds. rozwoju biznesu w NEXON, dodał: „Wprowadzając HDR10+ GAMING, ożywiamy grę w sposób, który wcześniej nie był możliwy. Współpraca z Samsungiem podnosi także poprzeczkę w grach HDR i jesteśmy podekscytowani możliwością wprowadzenia tego nowego standardu jakości obrazu w grach wideo”.

HDR10+ GAMING

Standard HDR10+ GAMING został po raz pierwszy zaprezentowany przez Samsunga pod koniec 2021 r., przed debiutem w 2022 r. pierwszej fali wyświetlaczy obsługujących tę technologię. Do tej pory jest ona dostępna w monitorach Samsung (seria Odyssey 7 i nowsze) oraz telewizorach (seria Q70 i 120 Hz powyżej) z ubiegłego i tego roku, ale wciąż czekamy na pierwsze gry, które wykorzystają te możliwości. 

Samsung  HDR10+ GAMING
 

W przeciwieństwie do podstawowego HDR10 i podobnie jak Dolby Vision, HDR10+ zawiera dynamiczne metadane, co oznacza, że ​​jasność i kontrast są automatycznie optymalizowane scena po scenie lub klatka po klatce w sposób dostosowany do możliwości High Dynamic Range każdego wyświetlacza. Biorąc pod uwagę kiepski stan HDR na PC, sytuacja mogłaby się poprawić, gdyby więcej deweloperów sięgnęło po tę funkcję.

NVIDIA wypuściła już w listopadzie zeszłego roku sterownik zgodny z HDR10+ GAMING, więc posiadacze kart GeForce są już gotowi na tę technologię. AMD i Intel nadal muszą wypuścić kompatybilny sterownik. Nowy standard powinien być obsługiwany także na konsolach, nie jest jednak jasne, czy The First Descendant będzie obsługiwał go na wszystkich platformach.

The First Descendant naszpikowane technologiami

Wydaje się, że trzecioosobowa strzelanka typu free-to-play od Nexon zawiera wszystkie najnowocześniejsze technologie. Gra działa na silniku Unreal Engine 5, wykorzystuje zalety Lumen i Nanite, obsługuje DLSS 2 i 3 na PC, a także korzysta z funkcji Adaptive Triggers i Haptic Feedback DualSense na PlayStation 5.

Otwarta beta gry The First Descendant potrwa sześć dni, podczas których gracze będą mogli zapoznać się z nowym prologiem, 13 grywalnymi postaciami i zupełnie nowym systemem rozwoju postaci.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: The First Descendant to pierwsza gra z obsługą HDR10+ GAMING

 0