The Last of Us 3 jeszcze nie powstaje, ale gra ma gotowy zarys fabuły

The Last of Us 3 jeszcze nie powstaje, ale gra ma gotowy zarys fabuły

The Last of Us: Part 2 to jedna z lepszych gier na PlayStation 4, która bardzo dobrze zamknęła poprzednią generację. Mimo głosów krytycznych dotyczących braku innowacji w rozgrywce czy lansowaniem politycznej poprawności tytuł nie może narzekać na brak zainteresowania, a dodatkowo otrzymał on rekordową liczbę 302 nagród dla gry roku, detronizując m.in. Wiedźmina 3: Dziki Gon - ten ostatni mógł liczyć na 280 wyróżnień. Nic więc dziwnego, że Naughty Dog nie zamierza rezygnować z kury znoszącej złote jaja i rozmyśla nad stworzeniem trzeciego epizodu. Rąbka tajemnicy nieoczekiwanie uchylił dyrektor studia, Neil Druckmann przyznając wywiadzie dla Script Apart, że wspólnie z Halley Gross (współscenarzystką) stworzyli już zarys opowieści The Last of Us 3. Prezentuje ona wydarzenia po zakończeniu drugiej części i deweloper liczy, że tytuł kiedyś ujrzy światło dzienne.

The Last of Us 3 ma już gotowy zarys scenariusza, którego akcja toczyłaby się po wydarzeniach przedstawionych w drugiej odsłonie serii.

Należy jednak zaznaczyć, że Naughty Dog obecnie nie rozwija The Last of Us 3, z kolei Druckmann powiedział, iż tego rodzaju projekty wymagają wiele by je stworzyć np. o The Last of Us: Part 2 myślał siedem lat. "Z dwóch gier powstaje schemat, obecnie czuję, że istnieją pewne strukturalne oraz tematyczne motywy, których musielibyśmy się trzymać, gdyby powstawał trzeci epizod" - dodał Neil Druckmann. Jak widzimy jest pewne światełko w tunelu dla fanów marki, która może w przyszłości powrócić. Aktualnie ekipa poświęca dużo czasu na zgłębienie różnych pomysłów i tego, czy kolejnym projektem będzie The Last of Us 3 lub może coś innego. Tutaj na myśl przychodzi seria Uncharted, która przecież nie została na dobre zakopana przez twórców.

Tymczasem HBO rozwija serial The Last of Us. Poznaliśmy aktora wcielającego się w rolę Tommy'ego i będzie nim 38-letni Gabriel Luna znany z produkcji Marvela czy serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y. Zdjęcia powinny ruszyć w czerwcu bieżącego roku, a Joela i Ellie zagrają Pedro Pascala i Belly Ramsey. Zdjęcia będą kręcone na planie Calgary, w Kanadzie. Prace potrwają około roku, natomiast sam projekt nie będzie czystą kopią gry, ale jej adaptacją.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: The Last of Us 3 jeszcze nie powstaje, ale gra ma gotowy zarys fabuły

 0