The Last of Us i Uncharted na PC dzięki usłudze PlayStation Now

The Last of Us i Uncharted na PC dzięki usłudze PlayStation Now

Sony oficjalnie potwierdza krążące od jakiegoś czasu pogłoski. PlayStation Now, czyli usługa umożliwiająca strumieniowanie gier z PS3 poprzez sieć globalną, trafi na komputery osobiste. Tym samym użytkownicy PC-tów wreszcie będą mogli zasmakować wielu konsolowych hitów. Jedynym warunkiem jest posiadanie odpowiednio szybkiego łącza - korporacja zaleca minimum 5 Mbps.

PlayStation Now posiada w swojej bibliotece ponad 400 tytułów na konsolę PlayStation 3, w tym absolutne hity jak Disgaea, God of War, Heavy Rain, Uncharted czy The Last of Us. Lista produkcji jest na bieżąco uzupełniana o nowe pozycje. Dla przykładu, w obecnym miesiącu dodano 15 pozycji z gatunku RPG. Gry uruchamiane są na serwerach wykorzystujących architekturę PS3, a następnie strumieniowane do użytkowników kompatybilnych urządzeń. Obecnie są to konsole PlayStation 4 i Vita TV, a także wybrane telewizory, m.in. Samsunga.

Niebawem powinien ukazać się stosowny klient, umożliwiający skorzystanie z PlayStation Now na komputerze PC. Sama aplikacja powinna być bezpłatna, natomiast podobnie jak dotychczas, uruchomienie gier będzie się wiązać z opłatami: abonament w cenie 20 dolarów (ok. 77 złotych) lub wypożyczenie pojedynczego tytułu na dany okres, od 4 godzin do 90 dni. Wymagania sprzętowe przedstawiają się następująco:

  • Windows 7 (SP1), 8.1 lub 10
  • Intel Core i3 3,5 GHz lub AMD A10 3,8 GHz
  • 300 MB HDD; 2 GB RAM
  • Karta dźwiękowa, port USB

 

Dodatkowo, wraz z PlayStation Now zadebiutuje także adapter do bezprzewodowego połączenia Dualshocka 4 z PC-tem. Trudno na tę chwilę stwierdzić, czy akcesorium jest obligatoryjne (choć w wymaganiach widnieje USB), i ile ma kosztować.

Pokaż / Dodaj komentarze do: The Last of Us i Uncharted na PC dzięki usłudze PlayStation Now

 0