The Last of Us: Part 2 zaprezentowane na zwiastunie. Znamy datę premiery

The Last of Us: Part 2 zaprezentowane na zwiastunie. Znamy datę premiery

Podczas dzisiejszego State of Play, czyli organizowanego przez Sony kilkunastominutowego wydarzenia prezentującego nadchodzące na PlayStation 4 gry poznaliśmy szczegóły odnośnie wyczekiwanego przez fanów konsoli The Last of Us: Part 2. Na zwiastunie producenci pokusili się o ukazanie fragmentów gameplayu, w którym zobaczyliśmy zaśnieżone miejscówki, a także walkę. Ostatni element co pewnie uspokoi fanów charakteryzuje się niezwykłą brutalnością podobnie jak pozostała część gry Naughty Dog. Akcję historii umieszczono w 2038 roku, a więc równo pięć lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej odsłonie serii. Główną bohaterką jest z kolei Ellie nieprzypominająca już tej małej dziewczynki z jedynki. Oczywiście oprócz zwykłych przeciwników nie zabraknie też tych zainfekowanych, których mogliśmy ujrzeć na trailerze.

The Last of Us: Part 2 zadebiutuje wyłącznie na PS4 21 lutego 2020 roku.

Przy okazji trzeba podkreślić, że w dwójce pojawi się lubiany przez wszystkich Joel, aczkolwiek tutaj deweloperzy nie zdradzili żadnych szczegółów poza jednym krótkim urywkiem na materiale wideo. Ciężko ocenić czy odegra on większą rolę lub może pojawi się epizodycznie. I na zakończenie kwestia, o której regularnie spekulowano przez minione miesiące, a mianowicie termin premiery. Sony wreszcie zdradziło, że The Last of Us: Part 2 trafi na PS4 dokładnie 21 lutego 2020 roku. Posiadacze konsoli już mogą szykować się na długie zimowe wieczory. Ponadto podczas State of Play poznaliśmy oficjalną listę gier na październik dostępnych w ramach PlayStation Plus i będzie to dość mocna propozycja.

Abonenci wspomnianej usługi przypiszą sobie — The Last of Us oraz MLB The Show 19. Cóż naprawdę miły gest ze strony japońskiego giganta, że pragnie podtrzymać zainteresowanie drugą odsłoną, jednocześnie dając szansę użytkownikom niemającym szansy ogrania wydanej jedynki. Z innych ciekawostek — PlayStation 4 otrzyma limitowany zestaw związany z najnowszym tytułem Hideo Kojimy, Death Stranding. W tym przypadku w pakiecie znajdziemy urządzenie oraz pad ze specjalnym wyglądem. Aktualnie nie wiemy czy i w jakiej cenie pakiet pojawi się w Polsce. Sama produkcja zadebiutuje 8 listopada 2019 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: The Last of Us: Part 2 zaprezentowane na zwiastunie. Znamy datę premiery

 0