The Pirate Bay ponownie próbuje sił w streamingu i uruchamia BayStream

The Pirate Bay ponownie próbuje sił w streamingu i uruchamia BayStream

Wszystko wskazuje, że najpopularniejsza na świecie strona z torrentami, wkrótce rozszerzy swoją działalność. Na portalu pojawiły się nowe funkcje i możliwość dostępu do treści dostępny na serwerach. Popularne platformy streamingowe mogą wkrótce zyskać nowego konkurenta w postaci BayStream, platformy, która obecnie testowana jest przez Pirate Bay i gdzie można uzyskać dostęp do filmów i seriali. TorrentFreak informuje, że nową funkcję reprezentuje pomarańczowa grafika "B", umieszczona obok odnośnika magnet oraz  ikony zaufanego uploadera.

PirateBay może próbować stać się uniwersalną platformą do oglądania filmów. Jest tylko jeden problem - robi to nielegalnie.

W przypadku programów telewizyjnych i filmów, kliknięcie na nową ikonę powoduje przejście do BayStream, gdzie zawartość jest przesyłana strumieniowo bezpośrednio przez odtwarzacz wideo w przeglądarce. TorrentFreak zwraca również uwagę na szybki czas ładowania dostępnej zawartości, która w niektórych przypadkach wydaje się pochodzić z wydań torrent. Nowość póki co wydaje się być na wczesnym etapie rozwoju, zwłaszcza, że różne witryny "proxy" dla Pirate Bay psują jej działanie.

To nie pierwszy raz gdy PirateBay testuje przesyłanie strumieniowe. Poprzednie próby wprowadzenia streamingu przez Pirate Bay odbyły się w 2016 roku za pośrednictwem Torrents Time, wtyczki, która pozwalała na podobne przesyłanie treści w przeglądarce. Obecnie nie wiadomo, czy BayStream jest obsługiwany bezpośrednio przez Pirate Bay czy prowadzony przez inny podmiot. Niemniej jednak treści, które coraz częściej stają się wyłączne dla określonych platform przesyłania strumieniowego, mogą być jednym z powodów, dla których słynna witryna z torrentami eksperymentuje z powrotem do przesyłania strumieniowego, co czyni ją wszechstronną platformą do oglądania programów telewizyjnych, filmów i innych treści za darmo, choć nielegalnie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: The Pirate Bay ponownie próbuje sił w streamingu i uruchamia BayStream

 0