Pixel 4 XL zaprezentowany na obszernych materiałach wideo

Pixel 4 XL zaprezentowany na obszernych materiałach wideo

To już praktycznie coroczna tradycja, że smartfony Pixel od Google stają się jedną z najgorzej chronionych niespodzianek w branży i na długo przed ich premierą poznajemy praktycznie wszystkie szczegóły na ich temat. Nie inaczej jest tym razem, ponieważ w sieci krążą już filmiki prezentujące model Pixel 4, w tym dwa materiały z pierwszych wrażeń obcowania z telefonem. Pierwsze wideo, autorstwa wietnamskiego kanału YouTube o nazwie AnhEm TV, potwierdza wiele przecieków, które od jakiegoś czasu krążą po sieci odnośnie smartfonów Pixel 4 i Pixel 4 XL. Początek filmu pozwala nam dobrze przyjrzeć się wyglądowi modelu XL w białej wersji kolorystycznej (fani wariantu „panda” sprzed dwóch generacji powinni być zadowoleni). Śnieżnobiałe plecki zestawiono tu z kontrastową matową czernią na przedzie i bokach (zachowano nawet pomarańczowy przycisk Power z poprzednika). W materiale Rabbit TV widzimy zaś czarną i koralową wersję kolorystyczną.

W sieci krążą już filmiki prezentujące smartfony Pixel 4 i Pisel 4 XL.

Mamy tu również okazję spojrzeć na ustawienia Pixel 4 (na szczęście w języku angielskim), gdzie potwierdza się choćby obecność panelu charakteryzującego się odświeżaniem na poziomie 90 Hz z opcją dynamicznego przełączania na 60 Hz, w zależności od treści wyświetlanych na ekranie. Każdy, kto miał okazję pobawić się telefonem o podwyższonym odświeżaniu (np. OnePlus 7 Pro z panelem 90 Hz), wie jak pozytywnie wpływa to na responywność i po prostu wygląda dużo lepiej. W ustawieniach ekranu dostrzec można również funkcję o nazwie Ambient EQ, która stanowić ma odpowiedź Google na True Tone stosowane przez Apple w iPhone’ach. Pozwoli to na automatyczne dostosowanie temperatury kolorów na ekranie, by ta zgrywała się z oświetleniem otoczenia. Apple twierdzi, że niweluje to zmęczenie oczu podczas nocnego korzystania z telefonu i zapewne pełnić będzie podobną rolę u Google.

Warto wspomnieć jeszcze o nowej preinstalowanej aplikacji o nazwie Recorder. Niestety nie mamy okazji zobaczyć jej tu w akcji, ale wygląda na to, że smartfony Pixel 4 pozwolą użytkownikom na rejestrowanie dźwięku, bez konieczności pobierania oddzielnej apki (choć niewykluczone, że ta posłuży np. do nagrywania obrazu z ekranu). Premiera smartfonów Pixel 4 spodziewana jest w przyszłym miesiącu i prawdopodobnie będzie to 15 października. Do tego czasu rzeczywiście Google może nie pozostać nic innego, jak tylko potwierdzić przecieki z ostatnich kilku miesięcy. Liczymy jednak na to, że producent zachowa jakieś niespodzianki, które zaskoczą nas podczas prezentacji.               

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pixel 4 XL zaprezentowany na obszernych materiałach wideo

 0