The Rogue Prince of Persia oficjalnie zapowiedziany. Znamy datę premiery

The Rogue Prince of Persia oficjalnie zapowiedziany. Znamy datę premiery

Zgodnie z oczekiwaniami Ubisoft zapowiedział The Rogue Prince of Persia, którego rozgrywa nie będzie różnić się od Prince of Persia: The Lost Crown. Na premierę gry nie będziemy czekać długo.

Plotki o kolejnej odsłonie popularnej serii pojawiły się niedawno i wynikało z nich, że Ubisoft zapowie produkcję na dniach i wyda równie szybko we wczesnym dostępie na Steam. Przecieki znalazły pokrycie w rzeczywistości. The Rogue Prince of Persia został zaprezentowany wczoraj podczas wydarzenia Triple-i Initiative poświęconego mniejszym tytułom (samo wydarzenie jest celebrowane do 15 kwietnia).

The Rogue Prince of Persia zadebiutuje 14 maja.

The Rogue Prince of Persia to tak jak Prince of Persia: The Lost Crown platformówka 2D, więc oprawą graficzną czy samą rozgrywką przypomina swego poprzednika. Jest to gra roguelite, która stawia na bardziej wymagające pojedynki i jest trudniejsza od zwykłej gry. Kierujemy poczynaniami Księcia, który musi stawić czoła inwazji Hunów spaczonych działaniem mrocznej szamańskiej magii, a także odszukać miejsce wśród królewskiego rodu.

„Aby opanować sekcje platformowe, gracze będą musieli skorzystać z biegu po ścianach, który pozwoli im łatwo pokonywać szczeliny, unikać pułapek i wymanewrować wrogów” – twierdzi wydawca gry. „Od akweduktu do wielkiej akademii, przez dzikie ogrody, książę musi wykorzystać wszystkie swoje umiejętności akrobatyczne, aby bezpiecznie znaleźć drogę przez proceduralnie generowane poziomy składające się z różnorodnych kolorowych biomów, inspirowane perską architekturą”.

„Oprócz wszystkich zagrożeń środowiskowych, z którymi gracze będą musieli się zmierzyć, będą musieli walczyć z różnymi wrogami, zarówno Hunami władającymi mroczną magią szamańską, jak i będącymi pod jej wpływem stworzeniami”.

Za powstanie The Rogue Prince of Persia odpowiada Evil Empire, francuskie niezależne studio, które przez pięć lat pracowało nad zawartością popremierową do Dead Cells.

The Rogue Prince of Persia zadebiutuje 14 maja 2024 roku na Steam. W przyszłym roku z kolei będzie wydana wersja ostateczna. Do tego czasu twórcy dostarczą nowe poziomy, bossowie, broń, wrogowie i ulepszenia. Jak na razie nie przewidziano polskiej wersji, aczkolwiek zadeklarowano, iż będzie dodana w przyszłości.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: The Rogue Prince of Persia oficjalnie zapowiedziany. Znamy datę premiery

 0