The Sims 5 otrzyma tryb sieciowy. Jak będzie wyglądał?

The Sims 5 otrzyma tryb sieciowy. Jak będzie wyglądał?

Maxis pracuje nad kolejną odsłoną The Sims, która ma otrzymać tryb wieloosobowy. Wiemy, na czym mniej więcej będzie polegał i trzeba przyznać, iż zapowiada się ciekawie.

The Sims 4 jest z nami od niemal dekady. W tym czasie Electronic Arts wydało i nadal udostępnia dodatki do gry, ale jednocześnie deweloperzy ze studia Maxis rozwijają Project Rene zwany potocznie The Sims 5. Produkcja zaoferuje różne zmiany i usprawnienia w tym multiplayera pozwalającego grać z innymi graczami przez Internet. Będzie to ogromna zmiana dla kultowej serii symulatorów ludzkiego życia, ponieważ poprzednie części poza epizodem The Sims Online, który nie trafił w swoje czasy i upadł, nie zawierały wariantu sieciowego.

The Sims 5 będzie oferował możliwoć grania przez sieć. Rozgrywka może być podobna do Animal Crosing.

W niedawnym wywiadzie Lyndsay Pearson, wiceprezes ds. kreacji franczyzy The Sims w Maxis, opowiedziała o zupełnie nowych elementach produkcji i poruszyła mechanikę gry wieloosobowej. Jak przyznała deweloperka, w studiu istnieje pragnienie, by taką opcję online wprowadzić i to w jak najlepszej formule. Pearson zdradziła, że nie chcą, żeby był to tryb na wielką skalę z ogromnym światem, do którego trafiają gracze, ale zawierał konkretne, przemyślane rozwiązania.

Na razie Maxi bawi się multiplayerem, odkrywając wszystkie jego możliwości. Maxis może wprowadzić mechanikę gry wieloosobowej do The Sims 5 na wiele sposobów – i Pearson za przykład podała grę Animal Crossing. W Animal Crossing gracze budują własną „wyspę” w dowolny sposób, a inni gracze mogą odwiedzać tę wyspę. W przypadku Project Rene ludzie tworzyliby własne postacie i domy, a pozostali uczestnicy rozgrywki odwiedzaliby je i wchodzili w interakcję.

Według niektórych informacji multiplayer pozwoli graczom nie tylko wzajemnie się odwiedzać, ale przy okazji wykonywać wspólnie różne aktywności oraz brać udział w rozmaitych wydarzeniach. The Sims 5 powinien też zaoferować nowe ścieżki kariery czy hobby. Oczywiście będzie to nadal tytuł oferujący opcję grania samemu jeżeli kogoś nie zainteresuje przeżywanie przygód z innymi graczami.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: The Sims 5 otrzyma tryb sieciowy. Jak będzie wyglądał?

 0