The Walking Dead: The Final Season pojawi się na Epic Games Store

The Walking Dead: The Final Season pojawi się na Epic Games Store

Zapowiedź ponownego powrotu gry The Walking Dead: The Final Season ucieszyła fanów tej uznanej serii. Należy przyznać, iż od chwili ogłoszenia upadku Telltale Games we wrześniu bieżącego roku i zwolnieniu wszystkich pracowników, nie mieli oni zbyt wielu powodów do optymizmu, ponieważ wydawało się, że finałowy sezon przepadnie wraz ze studiem. Jednak niedawno do ukończenia projektu zobowiązała się ekipa ze Skybound, potwierdzając wydanie dwóch brakujących odcinków. Niestety dotychczas nie wiedzieliśmy, na jakiej konkretnie platformie w przypadku PC-tów pojawi się The Walking Dead: The Final Season, aczkolwiek z tyłu głowy pozostawał oczywisty wybór w postaci Steam, gdzie przecież wcześniej tytuł udostępniło Telltale Games. Okazuje się jednak, że nowa załoga ma nieco inne plany i sklep Valve zwyczajnie pominie.

The Walking Dead: The Final Season pojawi się ekskluzywnie na platformie Epic Games Store.

Skybound potwierdziło, że wszystkie poprzednie oraz następne odcinki gry pojawią się na Epic Games Store. Co ważne, użytkownicy, którzy wcześniej nabyli grę na Steam, otrzymają produkt na starej platformie. Jeśli chodzi o premierę trzeciego epizodu The Walking Dead: The Final Season, to zadebiutuje on już 15 stycznia. Prezes zarządu studia, Dan Murray, w opublikowanym oświadczeniu podkreślił ważną rolę odegraną przez Epic Games w historii branży gier wideo, a także wyraził zadowolenie z powstałej współpracy obu firm. Trudno ocenić, czy podjęta przez Skybound decyzja się opłaci, ale z pewnością jest ona dobra bezpośrednio dla Epic Games, które dopiero co wystartowało ze swoim projektem mającym za zadanie zagrozić pozycji dotychczasowych gigantów m.in. Steam.

Aktualnie lista gier dostępnych na Epic Game Store nie zachwyca, ale oczywiście przy odpowiednim rozwoju w przyszłości taki stan powinien ulec diametralnej zmianie. Twórcy Fortnite zamierzają przyciągnąć klientów nie tylko ciekawymi tytułami, ale także promocjami, jak choćby rozdawaniem przez najbliższe 12 miesięcy darmowych produkcji. Akcja już wystartowała i to z grubej rury, gdyż do 28 grudnia bezpłatnie możemy zgarnąć całkiem ciekawe Subnautice (następny na liście jest Super Meat Boy). Natomiast czym deweloperów zamierza skusić sklep? Proponując odpowiedni procent ze sprzedaży gier. W tym przypadku Epic chce, by na konto autorów trafiało 88% przychodów, zostawiając dla siebie skromne 12%. To lepsza propozycja od tej, którą ma Valve, lecz czy skuteczna przekonamy się w przyszłości.

Pokaż / Dodaj komentarze do: The Walking Dead: The Final Season pojawi się na Epic Games Store

 0