Thermaltake Toughpower DPS G RGB Gold - Zasilacze z podświetleniem RGB

Thermaltake Toughpower DPS G RGB Gold - Zasilacze z podświetleniem RGB

Thermaltake rozszerza portfolio zasilaczy. Do oferty producenta właśnie dołączyły trzy jednostki, kolejno o mocy znamionowej: 650, 750 oraz 850 W. Cechą wspólną tychże PSU jest 140-milimetrowy wentylator z wielobarnym podświetleniem LED, a także kondensatory produkcji japońskiej. Co ciekawe, wszystkie modele opatrzono wewnętrznym certyfikatem producenta Virtual Reality TT Power VR Ready, który świadczy o zgodności z... technologią wirtualnej rzeczywistości. W praktyce przekłada się to na możliwość zasilenia wielu kart graficznych.

Zasilacze z serii Toughpower DPS G RGB Gold wyposażono w 32-bitowy mikrokontroler, który wraz z załączonym oprogramowaniem pozwala w czasie rzeczywistym monitorować parametry pracy. W ten sposób uzyskujemy nie tylko w pełni cyfrowe sterowanie, ale także możliwość zapoznania się z charakterystyką jednostki i ewentualne narzędzie diagnostyczne. Producent zapewnia stosowną aplikację zarówno dla systemu Windows, jak i Android. W tym drugim przypadku program zawczasu powiadomi o awarii, umożliwiając bezprzewodowe wyłączenie komputera.

We wszystkich przypadkach linia +12 V jest pojedyncza. I tak model 650 W oferuje obciążalność równą 54 A, a dwa mocniejsze kolejno 62 A i 71 A. Okablowanie jest w pełni modularne. Dodatkowo producent chwali się oficjalnym certyfikatem 80+ Gold i kompletem zabezpieczeń, choć bliżej niesprecyzowanym.

Sprzęt powinien trafić do sklepów już niebawem. Zachodnioeuropejscy sprzedawcy już mają pierwsze egzemplarze. W Polsce póki co dostaniemy jedynie starszą rewizję bez podświetlenia RGB. Jako, że cena topowego modelu tylko marginalnie przekracza 620 złotych, można się spodziewać, że koszt zakupu równoważnej wersji RGB nie przekroczy 700 złotych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Thermaltake Toughpower DPS G RGB Gold - Zasilacze z podświetleniem RGB

 0