Thermaltake Tower 100 - pojemna i przewiewna obudowa w formacie mini-ITX

Thermaltake Tower 100 - pojemna i przewiewna obudowa w formacie mini-ITX

Thermaltake ogłosił wprowadzenie nowej kompaktowej obudowy, której projekt oparto opartą na istniejącym już dużo większym wariancie Tower 900. Nowa konstrukcja Tower 100 obsługuje płyty główne w formacie mini-ITX, ze sporymi możliwościami instalacji chłodzenia i obsługą większych kart graficznych, takich jak NVIDIA RTX 3080. Thermaltake Tower 100 posiada filtrowaną wentylację z przepływem od dołu do góry oraz  panele boczne ze szkła hartowanego o grubości 4 mm. Na szczycie obudowy znajduje się ścięty panel wejść / wyjść, który oferuje porty USB 3.2 G2 Type-C, dwa USB 3.0 Type-A oraz gniazda audio.

Thermaltake wprowadza do sprzedaży nową i ciekawie wyglądającą obudowę Tower 100 mini-ITX, która wizualnie nieco przypomina maszynę do przygotowywania popcornu ;)

Thermaltake podkreśla, że obudowy te zostały zaprojektowane z myślą o optymalnym przepływie powietrza i w standardzie posiadają dwa wentylatory 120 mm pracujące z prędkością 1000 obr./min, z których jeden jest fabrycznie zainstalowany u góry, a drugi u dołu. Obudowa oczywiście obsługuje dodatkowe wentylatory, w tym jeden 120 mm lub 140 mm na górze oraz kolejny 120/140 mm nad pokrywą zasilacza. Dodatkowo można umieścić jeden wentylator 120/140 mm z tyłu konstrukcji. Użytkownicy mogą również zainstalować chłodzenie procesora AIO 120 mm na górze. Maksymalna wysokość radiatora, który można zamontować do chłodzenia procesora wynosi w tym przypadku 190 mm. 

Producent zapowiada, że obudowa oferuje również możliwość instalowania kart graficznych o maksymalnej długości do 330 mm, co sprawia, że do środka bez problemu zmieści się NVIDIA GeForce RTX 3080, jednak może być problem, żeby upchać najwydajniejsze modele GeForce RTX 3090. Thermaltake Tower 100 będzie dostępny w dwóch kolorach - standardowym czarnym oraz w wersji bałej, oznaczonej jako  Snow Edition. Thermaltake twierdzi, że obudowa Tower 100 mini-ITX będzie objęta 3-letnią gwarancją i powinna pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Ceny niestety nie znamy.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Thermaltake Tower 100 - pojemna i przewiewna obudowa w formacie mini-ITX

 0