Thermaltake wzbogaca obudowę Core G21 o szklany panel

Thermaltake wzbogaca obudowę Core G21 o szklany panel

Thermaltake ogłosił wprowadzenie do sprzedaży zmodyfikowanej wersji obudowy Core G21. Posiadająca certyfikat LSC konstrukcja została wzbogacona o okno z hartowanego szkła i zyskała dopisek Tempered Glass Edition w nazwie. Produkt według założeń producenta, ma być elementem "wymarzonego zestawu", pozostając jednocześnie w miarę bezpiecznym cenowo dla portfela.

Core G21 Tempered Glass Edition było już prezentowane na targach Computex, teraz jednak poznaliśmy konkrety dotyczące budowy i wykonania. Jest to średniej wielkości skrzynka, w której zamontowano 4 mm panel ze szkła hartowanego, przykręconego do obramowania za pomocą 4 śrub. Wymiary to 476 x 208 x 471 mm (wysokość x szerokość x długość), waga natomiast wynosi około 8 kg. Pomimo wymiarów z przedziału mid-tower, w środku znalazło się dość miejsca dla systemu chłodzenia złożonego z dwóch pętli oraz radiatorów i chłodzeń AIO do 360 mm. 

Nowa obudowa Thermaltake to produkt klasy budżetowej, jednak jakościowo i konstrukcyjnie wygląda jak produkt z wyższych półek. 

Core G21 TG może pomieścić pełnowymiarową płytę ATX i pełnej długości kartę graficzną (do 410 mm) oraz posiada wystarczająco dużo bez-narzędziowych zatok na dyski, by sprostać większości wymagań. Do tego wszystkiego należy doliczyć filtry magnetyczne, możliwość montażu 6 wentylatorów o wymiarach 120x120 mm, bądź 3 o boku 140 mm oraz zasilacz umieszczony w osobnej komorze. Ci, którzy preferują chłodzenie powietrzem, mogą schładzać swoje procesory radiatorami, które nie przekraczają 160 mm wysokości. Thermaltake podkreśla, że obudowa posiada certyfikat LCS. Trzeba jednak pamiętać, że jest to tylko wewnętrzne odznaczenie producenta, przyznawane swoim produktom z kategorii obudów i chłodzeń wodnych, które są wykonane według rygorystycznych standardów i zachowują pełną kompatybilność z innymi produktami posiadającymi znaczek LCS. 

Core G21 Tempered Glass Edition ma trafić na półki sklepowe w pierwszej połowie lipca. Sugerowana cena, jaką ustalił producent to 70$.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Thermaltake wzbogaca obudowę Core G21 o szklany panel

 0