Thimbleweed Park – retro-przygodówka z cross buy Xbox One-Windows 10

Thimbleweed Park – retro-przygodówka z cross buy Xbox One-Windows 10

Maniac Mansion to jedna z najbardziej wpływowych przygodówek wszechczasów. Jej twórca, Ron Gilbert, były pracownik studia LucasArts stworzył niedawno Thimbleweed Park. Do tej pory gra była dostępna na Steam i Xbox One. Teraz trafiła także do sklepu Windows Store.

Thimbleweed Park to przygodówka stylizowana na retro, z oprawą graficzną mocno przypominającą Maniac Mansion. Produkcja studia Terrible Toybox została ciepło przyjęta, zyskując na Metacritic średnią ocen na poziomie 85% - tak na PC, jak i na Xbox One. Od samego początku gra miała zapowiadane wsparcie inicjatywy Xbox Play Anywhere, czyli tzw. crossbuya pomiędzy Windows 10 PC a Xbox One. Niestety funkcjonalność ta nie była dostępna na premierę 30 marca i została wprowadzona dopiero teraz. W praktyce oznacza to, że dokonując zakupu w Windows Store np. na Xbox One, automatycznie zyskujemy drugą kopię na Windows 10 (lub odwrotnie). Dla niektórych może być to bez znaczenia, ale zważywszy, że coraz więcej produkcji niezależnych jest objętych szyldem Xbox Play Anywhere, może otworzyć się dzięki temu furtka do grania na urządzeniach przenośnych, na przykład komputerach 2-w-1.

Jak widać, wymagania sprzętowe gry są symboliczne, a więc nawet mogłyby sobie z nią poradzić nawet tablety z Windows 10

Thimbleweed Park to klasyczna przygodówka typu point-and-click, która w założeniu jest parodią seriali takich jak Twin Peaks, Z Archiwum X czy Detektyw. Jej akcja toczy się w 1987, a klimat utrzymany jest w stylu neo-noir. Oś rozgrywki obraca się wokół zagadek i interakcji z innymi postaciami. Gra oferuje 5 grywalnych protagonistów, z czego przygodę zaczynamy jako para detektywów Angela Ray i Antonio Reyes. Podobnie jak w Maniac Mansion czy Monkey Island, oddziałujemy na otoczenie tworząc zdania, ze składnią złożoną z osób, czynności oraz przedmiotów. Thimbleweed Park wyjątkowo przypadł do gustu szefowi marki Xbox, Philowi Spencerowi, który jest fanem gier fabularnych. Tytuł ten jest obecnie dostępny na Windows 10 PC, Steam, Xbox One, Linuxa, Mac OS X oraz iOS. Wersje na Androida oraz PS4 są w przygotowaniu, ale nie wiadomo kiedy dokładnie się ukażą.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Thimbleweed Park – retro-przygodówka z cross buy Xbox One-Windows 10

 0