ThinkPad TrackPoint Keyboard II – nowa klawiatura od Lenovo | CES 2020

ThinkPad TrackPoint Keyboard II – nowa klawiatura od Lenovo | CES 2020

Klawiatury dostępne w laptopach ThinkPad uchodzą za jedne z lepszych, z których chciałby korzystać niejeden posiadacz desktopowego komputera. Nic więc dziwnego, że Lenovo po dostępnych od dłuższego czasu modelach ThinkPad USB Keyboard with TrackPad i ThinkPad Compact zamierza wprowadzić do sprzedaży bezprzewodową klawiaturę ThinkPad TrackPoint Keyboard II podłączaną do PC za pomocą technologii Bluetooth 5.0. Formalnie zostanie ona zaprezentowana na targach CES 2020, ale tą wiadomością podzielono się już teraz. Najnowsze urządzenie docenią szczególnie osoby szukające interesującej klawiatury, które nie mają zamiaru inwestować w laptopa ThinkPad, ponieważ całość wygląda praktycznie jak oryginał wyjęty z notebooka reprezentującego wspomnianą serię.

Lenovo w maju wprowadzi do sprzedaży bezprzewodową klawiaturę ThinkPad TrackPoint Keyboard II.

ThinkPad TrackPoint Keyboard II – nowa klawiatura od Lenovo | CES 2020

Warto podkreślić, że nowa klawiatura zastępująca ThinkPad Compact wyglądem i funkcjonalnością prawie wcale nie różni się od starszej wersji, dzięki czemu wciąż będzie kompaktowa. ThinkPad TrackPoint Keyboard II posiada wbudowaną baterię, którą naładujemy przy pomocy dostępnego portu USB typu C. Pełne naładowanie ma wystarczać na nawet 2 miesiące pracy. Produkt Lenovo współpracuje z systemami Windows oraz Android, a dodatkowo będzie możliwe jego parowanie z maksymalnie dwoma urządzeniami na raz. Jeśli ktoś liczył na przewodowy model najnowszej klawiatury, to niestety musimy go rozczarować, gdyż takowy zapewne nie trafi do sprzedaży. ThinkPad TrackPoint Keyboard II swoją premierę będzie miał w maju obecnego roku, a jego sugerowana cena wyniesie 100 dolarów.

Co ważne to nie jedyna nowość prezentowana przez Lenovo na targach CES 2020. Kolejną są odświeżone laptopy z serii ThinkPad. Mowa o ThinkPad X1 Carbon oraz ThinkPad X1 Yoga i w ich przypadku główną różnicą jest procesor, ponieważ zamiast standardowego reprezentacja Intel Comet Lake 10. generacji będziemy mogli wybrać Comet Lake vPr. Do tego nowe wyświetlacze w postaci 500-nitowego panelu FHD PrivacyGuard. Komputery przenośne trafią do sklepów jeszcze w bieżącym roku w cenie 1499-1599 dolarów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: ThinkPad TrackPoint Keyboard II – nowa klawiatura od Lenovo | CES 2020

 0