ThinkStation P720 i P920 - stacje robocze z nowymi procesorami Intel Xeon

ThinkStation P720 i P920 - stacje robocze z nowymi procesorami Intel Xeon

Lenovo zaprezentowało nowe stacje robocze o nazwie ThinkStation P720 i P920, które wyposażono w procesory Intel Xeon Bronze, Gold, Silver i Platinum. Te oferują nie tylko większą liczbę rdzeni, ale i zwiększoną przepustowość pamięci zapewnianą przez 6-kanałowy kontroler pamięci, co powinno gwarantować wyraźny wzrost wydajności w porównaniu do poprzedniej generacji.

ThinkStation P720 to mniejszy z komputerów, który oferuje podwójne gniazdo procesorowe, aż dwanaście slotów na pamięci RAM typu DDR4-2666, cztery zatoki na dyski, trzy sloty PCIe x16, po jednym PCIe x8 i PCIe x4 oraz pojedyncze PCI. Co więcej, znajdziemy tu złącze M.2, które tym razem znajduje się bezpośrednio na płycie głównej, a nie specjalnej karcie, jak było to w przypadku poprzednika. Mniejsza obudowa modelu P720 ogranicza nas jednak do dwóch dwuslotowych kart graficznych. Warto też wspomnieć o zatoce 5,25 cala na froncie, która może być wykorzystywana do umieszczenia kolejnego dysku HDD lub SSD, zwiększając ich liczbę do 6.

ThinkStation P720 i P920 to komputery do bardzo konkretnych, profesjonalnych zastosowań, ale by lepiej ocenić te maszyny musielibyśmy poznać ich ceny

Jeśli zaś chodzi o nowy flagowy model stacji roboczej Lenovo, czyli Thinkstation P920, to ten także jest dwuprocesorową maszyną, ale w wyraźnie większej obudowie, co pozwala na więcej możliwości w zakresie rozszerzeń. Wyposażono go w szesnaście slotów na pamięci RAM typu DDR4-2666, cztery zatoki na dyski, pięć slotów PCIe x16 i trzy PCIe x4. Tak jak mniejszy model, oferuje też dwa złącza M.2 na płycie głównej. W tym przypadku możemy jednak zainstalować już trzy dwuslotowe karty graficzne. Lenovo chwali się, że wzrost wydajności jego nowych komputerów względem poprzedniej generacji wynosi tu aż 43%, co wynikać ma z większej ilości rdzeni na CPU i zwiększenia przepustowości pamięci. Premiera ThinkStation P720 i P920 planowana jest w październiku.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: ThinkStation P720 i P920 - stacje robocze z nowymi procesorami Intel Xeon

 0