Thor Platinum - Asus wchodzi na rynek zasilaczy klasy premium

Thor Platinum - Asus wchodzi na rynek zasilaczy klasy premium

Asus na targach Computex 2018 pokazał swój pierwszy zasilacz klasy premium, który bazuje na sprawdzonej i cenionej konstrukcji .

Asus jest obecny w wielu obszarach komponentów przeznaczonych do budowy PC, jednak póki co nie udało im się produkować każdego typu podzespołów. Wszystko jest jednak kwestią czasu zwłaszcza, że Asus właśnie ujawnił Thor Platinum, czyli potężny zasilacz o mocy 1200 W i wchodzący w skład linii produktów klasy premium - ROG. Niestety producent nie ujawnił póki co wszystkich informacji oficjalnie. Firma pokazała jednak zdjęcie wnętrza urządzenia, a to pozwoliło na łatwe namierzenie faktycznego dostawcy urządzeń. Okazuje się, że Thor Platinum zbudowano w oparciu o linię zasilaczy Seasonic Prime Platinum. Asus zdecydował się jednak na małe zmiany w postaci lepiej wyglądających radiatorów oraz podświetlenia Aura, które można dowolnie konfigurować. Kolejny ważny dodatek, to wyświetlacz OLED, który pokazuje pobór mocy oraz efektywność zasilacza. Co jednak zastanawiające to krótsza gwarancja niż oryginał. 

Czekamy na informację o cenie, jednak już wiadomo, że tanio nie będzie

Thor Platinum będzie sprzedawany z 10-letnią gwarancją producenta, podczas gdy jednostki Seasonic Prime oferowane są z 12-letnim zabezpieczeniem. Całkiem możliwe, że dodatkowe "usprawnienia" elektroniczne o Asusa zdecydowały o skróceniu odpowiedzialności producenta za sprzęt. Na zdjęciach widać wyraźnie wnętrze obu porównywanych konstrukcji i każdy łatwo może znaleźć podobieństwa w budowie oraz różnice konstrukcyjne. Zastosowane przez Asusa radiatory wyglądają imponująco i są dużo większe niż w oryginalnej jednostce Seasonic Prime. Póki co nie ma żadnych informacji o dostępności zasilacza, ani o jego możliwej cenie. Patrząc jednak na fakt, że jednostka ta weszła w skład linii ROG, charakteryzuje się pokaźną mocą i posiada usprawnienia dodane przez Asusa, to z całą pewnością można założyć, że zasilacz ten będzie drogą inwestycją.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Thor Platinum - Asus wchodzi na rynek zasilaczy klasy premium

 0