THQ Nordic opóźnia debiut Debiut Metro Exodus

THQ Nordic opóźnia debiut Debiut Metro Exodus

THQ Nordic w oficjalnej informacji poinformowało o przesunięciu premiery kolejnej odsłony Metro na początek przyszłego roku. Jak się okazuje, to nie jedyny tytuł z oferty wydawcy, który może być zagrożony.

Nowa odsłona serii Metro zapowiadała się na jedną z bardziej interesujących produkcji bieżącego roku. Niestety już wiemy, że jesienny termin nie zostanie dotrzymany. Jak wynika z informacji podanych w najnowszym raporcie THQ Nordic, debiut gry został przesunięty na pierwszy kwartał 2019 roku. Nie znamy powodów tej decyzji, lecz wydaje się, że chodzi o jak najlepsze dopracowanie całości by mogła ona zadowolić swych fanów. Notabene zagrożone obsuwą pozostają również inne tytuły tegoż wydawcy, czyli Biomutant oraz Darksiders 3. W tym wypadku wydawca nie podał ostatecznej daty. Co ciekawe deweloper nie pojawi się na czerwcowych targach E3 w Los Angeles chcąc skupić się na Gamescom 2018 gdzie zaprezentuje szereg produktów.

Według nowej daty Metro Exodus ukaże się dopiero na początku przyszłego roku

Metro Exodus zostało ujawnione w zeszłym roku. Tytuł zmierza na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Historia ponownie przenosi nas do postapokaliptycznej przyszłości gdzie wcielamy się w rolę znanego wszystkim Artyoma, który wraz z grupką ocalałych kompanów musi dotrzeć na wschód, przemierzając zniszczone tereny Rosji. Przy okazji warto nadmienić, że według ujawnionego przez THQ Nordic raportu zaliczyli oni bardzo dobry pierwszy kwartał bieżącego roku, zarabiając 73 miliony dolarów. Jest to potężny wzrost względem analogicznych trzech miesięcy z 2017 r. Za tym sukcesem stoi fakt przejęcia przez wydawcę firmy Koch Media oraz wszystkiego, co z nią związane. Co ciekawe THQ Nordic w najbliższej przyszłości planuje wydać 54 gry.

Pokaż / Dodaj komentarze do: THQ Nordic opóźnia debiut Debiut Metro Exodus

 0