THQ Nordic zakupiło Koch Media i Deep Silver

THQ Nordic zakupiło Koch Media i Deep Silver

THQ Nordic przejął niemiecką firmę Koch Media wraz z należącym do niej działem gier Deep Silver. 

O zakupie poinformowano w specjalnym komunikacie. Wydawca nabył pełne prawa własności do wyżej wymienionych podmiotów oraz ich produkcji AAA takich jak Saints Row, Dead Island, czy Metro. Zgodnie z powyższymi rewelacjami - firma kupiła 100 procent kapitału zakładowego w Koch Media. Obecnie nowi włodarze nie planują programów restrukturyzacyjnych ani cięć kosztów. Jak przyznał świeżo upieczony właściciel - Koch Media posiada długą historię, pomimo pewnych nieudanych inwestycji (zapewne chodzi o Agents of Mayhem). Jednak THQ Nordic jest pewny, że obie spółki dostarczą minimum cztery zaplanowane wcześniej gry w tym Metro Exodus, czy tajemnicze projekty od Volition Studio oraz Dambuster Studio. Niestety na ten moment nie znamy więcej detali, aczkolwiek liczymy, iż wkrótce się to zmieni. 

THQ Nordic poinformowało o nabyciu Koch Media oraz Deep Silver. W opinii nowych właścicieli, ta inwestycja ma zapewnić wiele świetnej jakości gier

Przy okazji prezes THQ Nordic zapewnił o świetnym, strategicznym dopasowaniu z Koch Media. Dodatkowo spółka matka posiada umiejętności, gotowość, a także odpowiedni kapitał, by zapewnić fanom wirtualnej rozrywki produkcje z jak najwyższej półki. Co ciekawe w upublicznionej notce prasowej pojawiła się informacja o zakupie twórców Saints Row i Agents of Mayhem przez Deep Silver w 2013 roku. THQ Nordic, dawniej znany jako Nordic Games zmienił nazwę w sierpniu 2016 roku po nabyciu praw do biblioteki gier oraz marki THQ. Jak zaznaczył założyciel i dyrektor generalny - Lars Wingefors w trakcie rebrandingu - filozofia dalszego rozwoju zaczyna się od projektowania atrakcyjnych produkcji - to właśnie przyciągnęło ich do katalogu THQ zaś Darksiders jest tego idealnym przykładem. Pomimo, że od dnia debiutu drugiej odsłony minęło kilka lat, do tej pory posiada spore grono odbiorców. Dział multimediów Koch Media i Deep Silver odpowiada za wprowadzenie na rynek takich pozycji jak Homefront, Dead Island, czy ostatnio Kingdom Come: Deliverance. W planach jest również Shenmue III.

Pokaż / Dodaj komentarze do: THQ Nordic zakupiło Koch Media i Deep Silver

 0