TikTok banuje „milk crate challenge” w związku z obawami o kontuzje

TikTok banuje „milk crate challenge” w związku z obawami o kontuzje

TikTok relatywnie szybko uzyskał ogromną popularność na całym świecie, co ma wiele zalet, ale niesie też i istotne ryzyka, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że platforma cieszy się zainteresowaniem przede wszystkim młodszych użytkowników. 

W przypadku ryzyka mówimy choćby o promowaniu „kultury celebrytów”, dostępność wątpliwych treści dla młodszych odbiorców oraz kwestie bezpieczeństwa. TikTok postanowił zaradzić niektórym z tych problemów, zakazując viralowego „milk crate challenge” na swojej platformie. Dla tych, którzy nie wiedzą o co chodzi, wyjaśniamy, że wyzwanie związane ze skrzynkami na mleko od kilku dni jest niezwykle popularne na TikToku. Polega na ułożeniu na sobie skrzynek po mleku w formie bardzo niestabilnej piramidy, a następnie wspinaniu się po niej. Oczywiście stało się ono popularne z powodu „porażek” w postaci spektakularnych upadków – na YouTube można znaleźć kilka kompilacji, aby zorientować się w temacie. 

TikTok postanowił zbanować viralowy „milk crate challenge” na swojej platformie.

TikTok banuje „milk crate challenge” w związku z obawami o kontuzje

Jednak niepowodzenie w osiągnięciu tego wyczynu może skutkować poważnymi obrażeniami i kontuzjami, w tym złamaniami i urazami kręgosłupa, w zależności od tego, jak niefortunnie upadnie taki „śmiałek”. Nawet w najlepszym przypadku musimy liczyć się przynajmniej z kilkoma siniakami. W związku z tym TikTok zakazał teraz na platformie treści związanych z tym wyzwaniem. W oświadczeniu dla TechCrunch firma stwierdziła:

TikTok zabrania treści promujących lub gloryfikujących niebezpieczne działania, a my usuwamy filmy i przekierowujemy wyszukiwania do naszych Wytycznych dla społeczności, aby zniechęcić do takich treści. Zachęcamy wszystkich do zachowania ostrożności w swoim zachowaniu, zarówno w Internecie, jak i poza nim.

Serwis informuje również, że jeśli wyszukamy hashtag wyzwania w TikTok, nie otrzymamy żadnych wyników z ostrzeżeniem, że „to wyrażenie może być powiązane z zachowaniem lub treścią, która narusza wytyczne. Promowanie bezpiecznego i pozytywnego doświadczenia jest najwyższym priorytetem TikTok”. Niemniej jednak, filmy z wyzwania z błędnie napisanymi hashtagami nadal można znaleźć na platformie, ale zapewne do czasu.

Posunięcie to następuje po tym, jak kilku ekspertów ds. zdrowia wyraziło obawy dotyczące bezpieczeństwa – lub jego braku – tego wyzwania. Wyzwanie budzi podobne kontrowersje do „Tide Pod Challenge”, które stało się viralowe w mediach społecznościowych w 2018 roku i spowodowała kilka hospitalizacji z powodu osób spożywających detergent do prania tylko po to, by stać się sławnymi w Internecie.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: TikTok banuje „milk crate challenge” w związku z obawami o kontuzje

 0