TikTok będzie oznaczał treści wygenerowane przez AI

TikTok będzie oznaczał treści wygenerowane przez AI

TikTok zaczyna informować użytkowników, które treści były wygenerowane przez AI z użyciem zewnętrznych narzędzi. Platforma stosuje technologię uwierzytelniania treści.

 

W związku z szybkim rozwojem i popularyzacją różnego rodzaju narzędzi AI, tworzeniem contentu mogą zająć się również algorytmy. Na mediach społecznościowych nietrudno jest się natknąć na treści wygenerowane przez sztuczną inteligencję. W niektórych przypadkach może być to dezorientujące czy wprowadzające w błąd. TikTok postanowił więc wykonać krok mający na celu pomoc użytkownikom w rozpoznawaniu treści stworzonych przy użyciu AI.

TikTok zaczął więc w sposób automatyczny oznaczać treści wygenerowane przez sztuczną inteligencję i pochodzące z niektórych zewnętrznych platform.

TikTok udostępnił na swojej stronie ogłoszenie zatytułowane "Współpraca z naszą branżą w celu zwiększenia przejrzystości i umiejętności korzystania ze sztucznej inteligencji". Dowiadujemy się z niego, że platforma chce pomóc twórcom w odpowiedzialnym korzystaniu ze sztucznej inteligencji do generowania contentu. TikTok zaczął więc w sposób automatyczny oznaczać treści wygenerowane przez sztuczną inteligencję i pochodzące z niektórych zewnętrznych platform.

Aby to robić podjęto współpracę z Koalicją na rzecz pochodzenia i autentyczności treści (C2PA). Dostarczyli oni TikTokowi technologię pozwalającą na odczytywanie danych uwierzytelniających treści, dzięki czemu platforma może używać automatycznego oznaczania. Do stworzonych plików dołączane są metadane, dzięki którym od razu da się rozpoznać czy zostały one wygenerowany przez AI.

Na razie tylko zdjęcia i wideo

TikTok poinformował, że nowa technologia jest już wdrażana do zdjęć oraz nagrań. W niedalekiej przyszłości ma również obejmować treści posiadające tylko ścieżkę dźwiękową. Obiecywane jest też, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy dane uwierzytelniające będą również dodawane do treści z TikToka i dostęp do nich będzie możliwy nawet wtedy, gdy użytkownik zdecyduje się na pobranie.

TikTok stał się więc platformą społecznościową, która jako pierwsza automatycznie oznacza treści stworzone dzięki AI. Widać też, że chcą się rozwijać w tym kierunku. Dobrze, że reagują na dynamicznie rozwijającą się sztuczną inteligencję oraz problemy, jakie niesie ze sobą szerokie wykorzystywanie AI.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TikTok będzie oznaczał treści wygenerowane przez AI

 0