TikTok przyłapany na kopiowaniu schowka w iOS. To "funkcja antyspamowa"

TikTok przyłapany na kopiowaniu schowka w iOS. To "funkcja antyspamowa"

Oparty na materiałach wideo serwis społecznościowy TikTok odniósł ogromny sukces jeszcze przed pandemią i związanymi z nią obostrzeniami, jak konieczność przebywania w domu. Jak można się domyślać, w ciągu ostatnich trzech miesięcy baza użytkowników aplikacji odnotowała jeszcze większy wzrost, jednakże polityka dewelopera ByteDance i domniemane powiązania z rządem chińskim wywołują liczne kontrowersje. Teraz ujawniono, że aplikacja odczytuje zawartość schowka użytkowników iOS, chociaż deweloper twierdzi, że to tylko... funkcja antyspamowa. Jak zauważa Telegraph, TikTok jest jedną z kilku aplikacji, którym w marcu udowodniono przechwytywanie schowka użytkowników.

TikTok został przyłapany na śledzeniu użytkowników i regularnym kopiowaniu zawartości schowka. To podobno funkcja... antyspamowa.

Kilku programistów odkryło, że popularne aplikacje, takie jak AccuWeather, Overstock, AliExpress, Call of Duty Mobile, Patreon i Google News, w niepokojący sposób śledziły użytkowników zarówno na Androidzie, jak i iOS. ByteDance powiedziało Forbesowi, że jest to związane ze stosowaniem przestarzałego SDK reklamowego Google, co zostało już poprawione. W tym czasie TikTok obiecał, że zakończy ujawnione praktyki w ciągu kilku tygodni. Niestety dla firmy,  nowa funkcja w iOS 14 jest w stanie pokazać, że ​​szpiegowanie wcale się nie skończyło. Najnowsza aktualizacja systemu operacyjnego Apple nie pojawi się aż do jesieni, ale osoby z wczesnym dostępem donoszą, że system  ostrzega teraz użytkowników, jeśli aplikacja kopiuje i wkleja tekst ze schowka i jak można się domyślać, ostrzeżenia takie pojawiają się w przypadku TikToka.

Jeremy Burge z Emojipedii, ujawnił na Twitterze, że TikTok wciąż pobiera zawartość schowka co 1–3 naciśnięcia klawiszy, co pokazuje nowy iOS 14.  TikTok tłumaczy się, że jest to "uruchamiane przez funkcję zaprojektowaną do identyfikowania powtarzających się, spamujących zachowań". Firma dodaje, że ​​"przesłała już zaktualizowaną wersję aplikacji do App Store, usuwając funkcję antyspamową, aby wyeliminować potencjalne zamieszanie". Jeśli TikTok nie może już czytać schowka w iOS,  co trzeba oczywiście zweryfikować, nie jest jasne, czy "filtr antyspamowy" został usunięty z wersji aplikacji na Androida. Steve Huffman, dyrektor generalny Reddit, nazwał w lutym TikToka "oprogramowaniem szpiegującym" i "zasadniczo pasożytniczym". Jego słowa pojawiły się wkrótce po tym, jak Administracja ds. Bezpieczeństwa Transportu USA i amerykańska marynarka wojenna zakazały aplikacji z powodów bezpieczeństwa.

Pokaż / Dodaj komentarze do: TikTok przyłapany na kopiowaniu schowka w iOS. To "funkcja antyspamowa"

 0