Donald Trump odnosi się do przyszłości TikToka w USA i tego kto mógłby kupić tę platformę

Donald Trump odnosi się do przyszłości TikToka w USA i tego kto mógłby kupić tę platformę

Donald Trump powiedział, że szuka rozwiązania w sprawie blokady TikToka w USA po tym, jak w zeszłym miesiącu tymczasowo zezwolił aplikacji na dalsze działanie. W dniu objęcia urzędu Trump podpisał rozporządzenie wykonawcze, które pozwala TikTokowi działać przez 75 dni, a jego najnowsza wypowiedź pojawiła się przy okazji ogłoszenia utworzenia amerykańskiego funduszu majątkowego.

Donald Trump podpisał dokument wzywający do utworzenia „Funduszu Majątkowego”. Tego typu fundusze są powszechne w świecie finansów i służą jako narzędzia inwestycyjne dla rządów – przykładem mogą być fundusze Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Norwegii. Podczas ceremonii podpisania rozporządzenia Trump podzielił się również swoimi przemyśleniami na temat przyszłości TikToka.

Donald Trump szuka rozwiązania w sprawie TikToka w USA

Prezydent zaznaczył, że nowo utworzony fundusz mógłby potencjalnie kupić tę platformę. TikTok został zakazany w USA na mocy ustawy „Protecting Americans from Foreign Adversary Controlled Applications Act” (PAFACA), która uznaje jego własność za główną przeszkodę w dalszym funkcjonowaniu w kraju. Obecnie TikTok jest własnością chińskiej firmy ByteDance, a chińskie przepisy zobowiązujące przedsiębiorstwa do udostępniania rządowi wszelkich danych do celów wywiadowczych i innych działań wzbudziły obawy o zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA.

TikTok USA

Od momentu nałożenia zakazu pojawiały się różne doniesienia o potencjalnym nowym właścicielu TikToka, jednak do tej pory żadne z nich nie doprowadziły do przejęcia platformy. Trumpowa 75-dniowa zgoda oznacza, iż TikTok może przestać działać w USA na początku kwietnia. Prezydent ujawnił również, że prowadzi rozmowy z kilkoma podmiotami na temat zakupu TikToka i wierzy, że decyzja w tej sprawie może zapaść jeszcze przed końcem lutego, co sugeruje, że kwestia przyszłości platformy może zostać rozwiązana przed jej ostatecznym zakazem w USA.

Wśród potencjalnych nabywców TikToka w medialnych spekulacjach pojawiają się giganci technologiczni, tacy jak Microsoft i Oracle. Ponadto pojawiły się doniesienia, że iPhone'y z zainstalowaną aplikacją TikTok osiągają wysokie ceny na rynku wtórnym. Mimo że 75-dniowy okres przejściowy pozwala TikTokowi kontynuować działalność w USA, Apple usunęło aplikację ze swojego App Store w celu dostosowania się do obowiązującego prawa.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Donald Trump odnosi się do przyszłości TikToka w USA i tego kto mógłby kupić tę platformę

 0
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł