TikTok wprowadza limit czasu dla dzieci

TikTok wprowadza limit czasu dla dzieci

TikTok jest popularną platformą zwłaszcza wśród młodych odbiorców, którzy spędzają tam wiele czasu. Sprawę z tego zdaje sobie sam TikTok, który postanowił ograniczyć im dostęp do usługi.

TikTok wprowadza ograniczenie czasowe dla młodych odbiorców. W praktyce osoby poniżej 18. roku życia mogą korzystać z serwisu społecznościowego maksymalnie 60 minut dziennie. Jeśli zostanie osiągnięty limit, wówczas użytkownik zostanie poproszony o podanie hasła, by móc kontynuować oglądanie. Ograniczenie będzie więc można obejść pod warunkiem, że ktoś zna hasło. Dodatkowo platforma przygotowała powiadomienie o śnie, w ramach którego o konkretnej godzinie wyskoczy okienko z informacją, iż pora na spanie. Przewidziano ponadto opcję ustawienia własnych limitów dziennego korzystania z programu i wyłączenia komunikatów. Dlaczego akurat godzina dziennie? Serwis twierdzi, iż decyzję konsultował z "ekspertami z Digital Wellness Lab w Boston Children's Hospital" i bazował na aktualnych badaniach akademickich.

TikTok wprowadza 60-minutowy dzienny limit dostępu do aplikacji. Ograniczenie dotyczy osób poniżej 18. roku życia.

TikTok

„TikTok systematycznie aktualizuje swoje narzędzia bezpieczeństwa, Zasady Społeczności, i przydatne funkcje, aby stworzyć dla twórców i ich fanów miejsce do inspirującej rozrywki oraz eliminować wszelkie negatywne zjawiska. Oprócz przejrzystych reguł dotyczących moderowania treści skupiamy się również na edukacji naszych użytkowników i zaznajamianiu ich z narzędziami, które wesprą utrzymanie cyfrowego dobrostanu. Chodzi m.in. o kontrolę czasu spędzanego przed ekranem czy dobór treści odpowiednich do wieku” – powiedział Jakub Olek z TikToka. Cormac Keenan dodał, iż nastolatki „zazwyczaj wymagają dodatkowego wsparcia, gdy zaczynają samodzielnie odkrywać świat online”.

Limit 60 minut będzie miał również zastosowanie do dzieci w wieku poniżej 13 lat korzystających z ograniczonej wersji aplikacji. W takim przypadku rodzic lub opiekun będzie musiał ustawić, lub wprowadzić istniejący kod dostępu, aby aktywować dodatkowe 30 minut oglądania na koncie, jeśli limit czasu korzystania z urządzenia zostanie osiągnięty. Do Family Pairing dodawane są również cztery nowe funkcje, konfigurowalna kontrola rodzicielska, która pozwala rodzicowi bądź opiekunowi połączyć swoje konto TikTok z kontem młodszego użytkownika. Można zastosować limity niestandardowe, co pozwala na dostosowanie ograniczeń w zależności od tego, jaki jest dzień tygodnia.

Parowanie rodzinne zapewni również dostęp do pulpitu nawigacyjnego czasu spędzanego przed ekranem TikTok, który podsumowuje, ile czasu dziecko spędziło w aplikacji, jak często była otwierana, oraz zestawienie szczegółowo określające, ile czasu spędziło w ciągu dnia i nocy. Na koniec TikTok twierdzi, że opracowuje nowe kontrole treści, które pozwolą opiekunom filtrować filmy ze słowami lub hashtagami, których nie chcą oglądać ich dzieci. Uważacie, że ograniczanie czasu w aplikacji młodym odbiorcom to dobry ruch ze strony platformy?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TikTok wprowadza limit czasu dla dzieci

 0