TikTok zbanowany przez Marynarkę Wojenną USA

TikTok zbanowany przez Marynarkę Wojenną USA

TikTok - niezwykle popularna aplikacja do udostępniania wideo, przeżywa ostatnio dość trudny okres. Obecnie toczy się kilka postępowań sądowych dotyczących wykorzystania danych dzieci, stawiane są zarzuty cenzury politycznej, a do tego program jest przedmiotem trwającego przeglądu bezpieczeństwa narodowego prowadzonego przez Amerykański Komitet Inwestycji Zagranicznych. W obliczu tego wszystkiego nie powinno więc dziwić, że aplikacja została teraz zablokowana przez marynarkę wojenną USA na urządzeniach wydawanych przez rząd.

Póki co nie wiadomo, czy zbanowanie TikToka jest wywołane obawami o bezpieczeństwo, czy też jest to dalszy ciąg przepychanek pomiędzy Chinami a USA.

Aplikacja została uznana za "zagrożenie cybernetyczne", a personel marynarki wojennej został poinstruowany, aby nie instalować aplikacji lub odinstalować ją, jeśli już ją pobrano na urządzenie służbowe. Każdy, kto nie zastosuje się do tego zakazu, nie będzie miał dostępu do intranetu Marynarki Wojennej. Wojskowi do tej pory odmawiali wyjaśnienia, dlaczego TikTok został sklasyfikowany jako zagrożenie, ale ppłk Uriah Orland, rzecznik Pentagonu, powiedział, że akcja została podjęta w ramach działań mających na celu "zaradzenie istniejącym i pojawiającym się zagrożeniom".

Charakter kary - blokowanie dostępu do intranetu Marynarki Wojennej - może sugerować, że Pentagon ma obawy, że aplikacja TikTok uzyskuje dostęp do innych informacji na urządzeniu użytkownika, ale jest to czysta spekulacja i nie ma dalszych wyjaśnień od Pentagonu. Wiemy tylko, że jest to dalszy ciąg przepychanek amerykańskich i chińskich władz w celu ograniczenia technologii zagranicznych. Stany Zjednoczone zajęły twarde stanowisko w sprawie chińskich produktów i usług komunikacyjnych - zwłaszcza w przypadku Huawei - a na początku tego miesiąca Komunistyczna Partia Chin ogłosiła dyrektywę, która zastąpi cały sprzęt komputerowy rządu chińskimi alternatywami.

Pokaż / Dodaj komentarze do: TikTok zbanowany przez Marynarkę Wojenną USA

 0