tiny11 2311 już jest. To lżejsza wersja Windows 11 23H2

tiny11 2311 już jest. To lżejsza wersja Windows 11 23H2

Zmodyfikowana wersja Windowsa 11 doczekała się nowej wersji. Znacznie lżejszy od oryginału tiny11 dostępny jest już teraz w odsłonie 2311, która bazuje na wydaniu 23H2 systemu Windows 11. Teraz tiny11 oferuje nowe funkcje i zajmuje przy tym jeszcze mniej miejsca na dysku.

tiny11 z funkcjami Windows 11 23H2

Do pobrania została udostępniona nowa wersja systemu tiny11. Dla tych, którzy nie wiedzą, tiny11 to zmodyfikowana wersja popularnego systemu Windows 11. Jak sama nazwa wskazuje, wersja tiny skupia się na odchudzeniu OS od Microsoftu. Krótko mówiąc, otrzymujemy lżejszy system z mniejszymi wymaganiami sprzętowymi i bez zbędnych elementów. Warto również dodać, że instalacja tiny11 zajmuje na dysku zaledwie około 8 GB. Teraz zmodyfikowana wersja systemu doczekała się nowego wydania, które bazuje na najnowszej wersji Windowsa 11 oznaczonej jako 23H2. W efekcie tiny11 oferuje teraz wszystkie świeżo wprowadzone przez Microsoft funkcje.

Teraz zmodyfikowana wersja systemu doczekała się nowego wydania, które bazuje na najnowszej wersji Windowsa 11 oznaczonej jako 23H2.

Windows 11

Z nowości możemy wyróżnić chociażby natywną obsługę formatu RAR czy dodanie Copilota. Do tego dochodzi jeszcze odświeżony wygląd eksploratora plików z dodatkowym panelem w prawej części, na którym widoczne są szczegółowe informacje o wybranym przez nas pliku. Fani podświetlenia RGB również mają powód do zadowolenia, bowiem wprowadzona została możliwość obsługi urządzeń/podzespołów wyposażonych w RGB z poziomu systemu. Mamy zatem dostęp do całej gamy nowo wprowadzonych funkcji przy zachowaniu lżejszej formy, jaką cechuje się wersja tiny.

tiny11 zajmuje teraz jeszcze mniej miejsca

Jakby tego było mało, w porównaniu do poprzedniego wydania tiny11, nowa odsłona z numerem 2311 jest aż o 20% mniejsza, co pozwala za zaoszczędzenie jeszcze większej ilości miejsca. A przypomnijmy, że wspomniane 8 GB to już ponad dwukrotnie mniej niż w oryginalne zajmuje Windows 11. Oczywiście odchudzanie wiąże się z pewnymi brakami, do których można zaliczyć na przykład funkcje powiązane z Xboxem. Nie zabrakło jednak szeregu podstawowych programów, jak notatnik, kalkulator czy Paint, a obecność Microsoft Store daje możliwość instalacji dodatkowego oprogramowania.

Jest to zatem pewna alternatywa dla tych, którzy cenią sobie miejsce na dysku i jednocześnie nie potrzebują wszystkich rzeczy, które Microsoft oferuje nam fabrycznie wraz z Windowsem 11. Korzystaliście już kiedyś ze zmodyfikowanych wersji systemu operacyjnego Windows?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: tiny11 2311 już jest. To lżejsza wersja Windows 11 23H2

 0