TITAN RTX nadchodzi, youtuberzy już go mają

TITAN RTX nadchodzi, youtuberzy już go mają

Wygląda na to, że NVIDIA przymierza się już do ujawnienia nowej karty graficznej TITAN, która dołączy do rodziny RTX. Z przecieków (zapewne kontrolowanych przez Zielonych) wynika, że producent rozesłał już do influencerów TITANa RTX i w sieci znaleźć można pierwsze zdjęcia tej karty, jak i jej opakowania. Gavin Free, youtuber znany z kanału The Slow Mo Guys, pochwalił się na przykład zdjęciem złożonego przez siebie PC z nową kartą NVIDII, natomiast Linus z Linus Tech Tips zaprezentował w trakcie livestreamu pudełko, na którym wyraźnie widnieje nazwa TITAN RTX. Oznacza to, że producent rozesłał już pierwsze sztuki do najpopularniejszych youtuberów i zapewne lada moment, być może już w przyszłym tygodniu, doczekamy się oficjalnej prezentacji tej karty graficznej skierowanej do prosumentów i entuzjastów. Warto zaznaczyć, że jest to dość typowa praktyka promocyjna NVIDII i np. z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia w przypadku choćby premiery Quadro M6000.

NVIDIA już rozsyła pierwsze egzemplarze karty graficznej TITAN RTX do popularnych youtuberów, co oznacza, że oficjalna premiera powinna nastąpić lada moment. 

TITAN RTX nadchodzi, youtuberzy już go mają

Kolejna wskazówka sugerująca nieodległą premierą TITANa RTX to fakt, że jego poprzednik TITAN V także zadebiutował na rynku w grudniu, więc przyszedł najwyższy czas na wprowadzenie nowego modelu, tym bardziej, że Zieloni mają nowe technologie w ramach RTX, które mogą zaimplementować w tej flagowej serii, więc upgrade jest jak najbardziej wskazany. Z samego zdjęcia wnioskować można, że karta otrzyma zbliżoną stylistycznie osłonę coolera jak w serii GeForce RTX 20xx. Co prawda wygląda jakby ta była bardziej błyszcząca, ale może to być tylko kwestia zdjęcia. Poza tym, wydaje się, że logo TITAN na boku podświetlane jest niebieskim kolorem (choć to również może być kwestia zdjęcia). Oczywiście, zgodnie z tradycją nie uświadczymy tu logotypów serii GeForce, ponieważ jest to inna rodzina kart NVIDII.

TITAN RTX nadchodzi, youtuberzy już go mają

Jeśli zaś chodzi o najważniejszą z kwestii, czyli specyfikację, to pewną wskazówką może być profesjonalna karta Quadro RTX 8000, która posiada więcej rdzeni i pamięci od topowego GeForce’a RTX 2080 Ti. Zastosowany w tym przypadku układ graficzny Turing TU102 wyposażony został w 4608 rdzeni CUDA, 576 rdzeni Tensor, a na pokładzie znajdziemy także 48 GB pamięci GDDR6. To wszystko przekłada się zaś na wydajność raytracingu rzędu 10 Gigarayów. Quadro RTX 8000 kosztuje aż 10 000 USD i nowy Titan na pewno będzie tańszy i otrzyma mniej pamięci VRAM. Poprzednik, czyli TITAN V, kosztował 3000 USD (u nas 14200 zł) i nie wiemy, czy NVIDA postanowi zachować tę samą cenę, czy też, co ostatnio ma w zwyczaju, podniesie ją wraz z nową generacją. Zapewne najbliższe dni przyniosą już konkretne informacje na temat specyfikacji i ceny TITANa RTX.

Pokaż / Dodaj komentarze do: TITAN RTX nadchodzi, youtuberzy już go mają

 0