TLC szykuje pięć smartfonów z elastycznym ekranem

TLC szykuje pięć smartfonów z elastycznym ekranem

Zdaje się, że nikt nie chce zostać z tyłu, dlatego też kolejni producenci przymierzają się do wypuszczenia na rynek swoich składanych smartfonów, które mają być jednym z dwóch najważniejszych tegorocznych trendów na rynku mobilnym (obok 5G). Tego typu urządzenia przygotowują właśnie Samsung, Xiaomi, Huawei i wiele innych firm (co ciekawe jednak, LG, które miało być jednym z pionierów w zakresie składanych telefonów i które mocno stawia na elastyczne panele OLED w telewizorach, potwierdziło właśnie, że na razie nie zamierza korzystać z tej technologii w segmencie smartfonów), a do tego wciąż jeszcze dość ekskluzywnego grona zamierza dołączyć kolejny chiński podmiot, czyli TLC. Przedsiębiorstwo to możecie kojarzyć na naszym rynku z urządzeń BlackBerry czy Alcatel, ponieważ licencjonuje ono te marki.

Składane smartfony mają być, obok 5G, jednym z dwóch najważniejszych tegorocznych trendów na rynku mobilnym i TLC szykuje aż pięć tego typu urządzeń.

Redakcja CNET zdobyła zaś dokument patentowy oraz render przedstawiający design aż pięciu różnych telefonów korzystających z elastycznego wyświetlacza, gdzie przedstawione są cztery składane konstrukcje oraz jedna w postaci opaski, która noszona jest na nadgarstku użytkownika. Co jednak istotne, CNET udało się potwierdzić, że wszystkie pięć urządzeń jest rzeczywiście opracowywanych przez TLC, choć nie mamy jeszcze pewności, czy rzeczywiście trafią one do sprzedaży (niemniej jednak producent najwyraźniej rozważa taką opcje, ale ostatecznie może zdecydować się na najbardziej udane konstrukcje). Cztery z pięciu modeli zaprezentowanych na grafice bazują na typowym składanym designie, ale w różnych wariantach: z ekranem otwieranym niczym portfel do formy tabletu, z panelem wywijanym na zewnętrzną stronę czy bardzo długim wyświetlaczem składanym na pół (zarówno do, jak i na zewnątrz).

Najciekawiej prezentuje się chyba piąty wariant, który stawia na rozwiązania w stylu smartwatcha, czyli smartfona noszonego niczym zegarek/opaska. Nie jest to wcale taki nowy pomysł, ponieważ Lenovo prezentowało taki koncept o nazwie Cplus już trzy lata temu, ale ten dotychczas nie doczekał się komercjalizacji. Jak na razie, poza renderem, nie ujawniono jeszcze żadnych szczegółów odnośnie składanych telefonów TLC, ale wcześniej firma sugerowała, że może wypuścić tego typu sprzęt na rynek w 2020 roku, więc może przyjdzie nam dłużej poczekać na propozycje od tego producenta. Poza tym trzeba mieć świadomość, że pierwsze tego typu produkty mogą okazać się dla wielu osób rozczarowujące, ponieważ obecne elastyczne ekrany nie składają się jak papier, co oznacza, że muszą być grubsze. Co więcej, występować mogą tu typowe problemy wieku dziecięcego (wspomina się np. o dziwnych śladach powstających w miejscach zagięcia ekranu, które widoczne były na prototypowych urządzeniach), a ceny tych pionierskich modeli mogą szokować. Mimo wszystko na pewną znajdą one swoich amatorów, którzy będą chcieli posmakować namiastki przyszłości w pierwszej kolejności.

Pokaż / Dodaj komentarze do: TLC szykuje pięć smartfonów z elastycznym ekranem

 0