To koniec Keydropa. Ministerstwo finansów podjęło decyzję

To koniec Keydropa. Ministerstwo finansów podjęło decyzję

Popularna wśród streamerów oraz graczy Counter-Strike'a strona Keydrop, oferująca m.in. możliwość otwierania wirtualnych skrzynek ze skinami, została wpisana na listę domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą. Jakie są tego konsekwencje?

MF podjęło decyzję w sprawie Keydropa

Wygląda na to, że to ostatnie chwile Keydropa. Ta znana wśród graczy Counter-Strike'a strona już jakiś czas temu trafiła na celownik Ministerstwa Finansów. Teraz zapadła decyzja. Keydrop trafił do rejestru domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą. W efekcie strona uznawana jest za nielegalną.

Keydrop trafił do rejestru domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą.

W praktyce oznacza to między innymi, że jej reklamowanie jest zakazane. Co więcej, wszyscy dostawcy internetu w Polsce są zobowiązani do blokowania domen Keydropa. Jeśli jednak wciąż możecie bezproblemowo wejść na Keydrop, znaczy to tyle, że wasz dostawca nie zdążył jeszcze zablokować tej strony. Czas, który na to przysługuje to 48 godzin. W ciągu zaledwie 2 dni wszyscy internauci w Polsce utracą zatem dostęp do Keydropa.

Problemy z wyszukiwaniem na stronie MF

Zdaje się, że informacje o zakazaniu Keydropa wywołały niemałą sensację, ponieważ strona, gdzie znajduje się rejestr domen zdaje się być przeciążona. Pojawiają się nie tylko problemy z samym wejściem, ale również z wyszukiwarką domen, która nie działa prawidłowo. Po wpisaniu słowa "Keydrop" trzeba odczekać długą chwilę na efekty. Co więcej, wyszukiwarka potrafi zwrócić odpowiedź, że takiej nazwy nie znaleziono. Dopiero próbując kilkukrotnie udało nam się potwierdzić, że na liście znajdują się domeny "www.keydrop.gg" oraz "keydrop.gg", które do rejestru zostały dodane dzisiaj, tj. 20 listopada 2023 roku. Warto jeszcze dodać, że w sieci można zobaczyć zrzut ekranu, na którym widoczne są także dodatkowo domeny "www.key-drop.gg", "www.key-drop.org", "www.key-drop.com", "key-drop.gg", "key-drop.org" oraz "key-drop.com".

Keydrop na liście domen

Prace nad zablokowaniem Keydropa w Polsce ruszyły i prędzej czy później bez VPN-a nikt nie będzie miał dostępu. Nie wiadomo czy stronę uda się jeszcze jakoś uratować. Ministestwo Finansów podjęło już stanowczą decyzję i zdaje się, że bardzo ciężko będzie na nią wpłynąć. Koniec Keydropa to również koniec (zapewne lukratywnej) współpracy dla wielu znanych streamerów powiązanych z grą Counter-Strike. Co będzie dalej jeszcze nie wiadomo. Pozostało obserwować rozwój sytuacji.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: To koniec Keydropa. Ministerstwo finansów podjęło decyzję

 0