To koniec marki Plextor. Kioxia zarządziła spore zmiany

To koniec marki Plextor. Kioxia zarządziła spore zmiany

Firma Kioxia postanowiła zamienić markę Plextor w Solid State Storage Technology. Oprócz nazwy zmianom uległy także ofertowane produkty. SSSTC skupić ma się na nośnikach dla przedsiębiorstw i centrów danych, a także dla zastosowań przemysłowych.

SSSTC zamiast Plextor

Plextor to jedna z bardziej popularnych marek odpowiadających za nośniki danych. Mimo wyrobionej przez lata pozycji, z jakiegoś powodu Plextor znika z rynku. Za tą decyzją stoi Kioxia, która postanowiła zamienić markę Plextor na Solid State Storage Technology (w skrócie SSSTC). To jednak nie wszystko, ponieważ SSSTC ma skupić się jedynie na dyskach dla centrów danych, przedsiębiorstw oraz przemysłu. Oznacza to brak w ofercie rozwiązań dla rynku konsumenckiego. Jeśli chodzi o samo SSSTC, jest to spółka w pełni zależna od Kioxia, którą przejęto od Lite-On, czyli innego znanego w branży producenta.

Za tą decyzją stoi Kioxia, która postanowiła zamienić markę Plextor na Solid State Storage Technology (w skrócie SSSTC).

Plextor

Zamianę marki Plextor na SSSTC widać już teraz. Obecnie przechodząc na stronę główną Plextor.com przekierowywani jesteśmy na witrynę SSSTC. To samo w przypadku adresu GoPlextor.com. Na stronie SSSTC widzimy, że faktycznie ich oferta sprowadza się wyłącznie do rozwiązań stworzonych z myślą o przedsiębiorstwach, centrach danych oraz przemyśle. Dyski SSD dla klientów indywidualnych odnajdziemy za to w ofercie samej marki Kioxia. Decyzja o zmianach dotyczących Plextor mogła zatem wynikać z chęci rozróżnienia i uporządkowania kategorii produktów oferowanych przez różne marki.

Jak podaje źródło, SSSTC ma zapewniać RMA właścicielom dysków od Plextor, co w zasadzie było do przewidzenia. Podobne zmiany i przejęcia w branży technologicznej to nic nowego. Przykładem jest chociażby wykupienie ATI Technologies przez AMD.

Z dużo świeższych przypadków możemy natomiast wyróżnić przejęcie pieczy nad komputerami NUC przez ASUS-a. Jeszcze w lipcu 2023 roku pojawiły się informacje, że Intel wyraził zgodę na produkcję, gwarantowanie wsparcia oraz sprzedaż zestawów NUC przez ASUS-a, tym samym rezygnując z tworzenia własnych modeli tych minikomputerów. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: To koniec marki Plextor. Kioxia zarządziła spore zmiany

 0