To koniec Zalukaj.vip. Policja aresztowała właściciela

To koniec Zalukaj.vip. Policja aresztowała właściciela

Serwis Zalukaj.vip istniał w sieci od 3 lat. W tym czasie na witrynie publikowane były nielegalnie filmy oraz seriale. Sprawą zainteresowała się policja, która podjęła odpowiednie działania. W efekcie Zalukaj.vip zostało zamknięte, a dwóm osobom grożą poważne konsekwencje. 

Oglądanie filmów i seriali w sieci zamiast w telewizji jest już na porządku dziennym. Wiele osób decyduje się chociażby na wykupienie subskrypcji na jednej z platform streamingowych. No właśnie, za treści audiowizualne w sieci również trzeba płacić. Niestety, tak jak w przypadku gier, w internecie istnieją także nielegalne źródła filmów i seriali. Jedną z takich platform było Zalukaj.vip. Dlaczego było? Ano dlatego, że właśnie zostało zamknięte. Serwis powstał w lutym 2020 roku, czyli na miesiąc przed ogłoszeniem w Polsce pandemii. Jakiś czas później musieliśmy przystosować się do nowych realiów, w tym pracy, nauki i załatwiania spraw w formie zdalnej. Częścią wirtualnego życia stała się także rozrywka online.

Odpowiednie kroki w tej sprawie wykonało Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości. W efekcie tych działań udało się zatrzymać dwóch mężczyzn - właściciela oraz pracownika odpowiedzialnego za obsługę techniczną.

Piractwo

Serwis Zalukaj.vip udostępniał w internecie nielegalnie materiały wideo. Odpowiednie kroki w tej sprawie wykonało Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości. W efekcie tych działań udało się zatrzymać dwóch mężczyzn - właściciela oraz pracownika odpowiedzialnego za obsługę techniczną.

Oboje usłyszeli zarzuty w oparciu o artykuł 116 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Teraz grozi im nie tylko konieczność wypłacenia zadośćuczynienia, ale również kara pozbawienia wolności. Ponadto, właściciela oskarżono o liczne oszustwa, przez co mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Sprawa cały czas się toczy, więc obecnie nie wiadomo, jakimi konsekwencjami dotknięci zostano obaj mężczyźni. Piractwo internetowe to trudny orzech do zgryzienia. Problem znany jest już od wielu lat. Tego typu przypadki udowadniają nam jednak, że zwalczanie tego rodzaju przestępczości wciąż trwa.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: To koniec Zalukaj.vip. Policja aresztowała właściciela

 0