Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint zapowiedziane. Data premiery i gameplay

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint zapowiedziane. Data premiery i gameplay

Popularna seria taktycznych shooterów Ubisoftu, czyli The Tom Clancy's Ghost Recon, w tym roku doczeka się nowej odsłony, ponieważ Francuzi zapowiedzieli Breakpoint, czyli bezpośredniego następcę Wildlands z 2017 roku. Wczorajsza prezentacja przyniosła nie tylko pierwszy zwiastun gry, ale i 15-minuotwy materiał z kooperacyjnej rozgrywki, który pozwalał nam dobrze przyjrzeć się nowościom zaimplementowanym przez twórców. Co warto też podkreślić, udostępniony w ubiegłym tygodniu fabularny update do Wildlands stanowi swoiste przedstawienie nowego antagonisty - tym został Cole D. Walker, grany przez Jona Bernthala, którego kojarzyć możecie głównie z roli Punishera w netflixowym serialu. Po opuszczeniu Boliwii, Breakpoint zabierze nas na Auroę, wyspę na Pacyfiku, gdzie Walker i grupa byłych Duchów (Ghost) przejęła Skell Technologies, czyli firmę odpowiedzialną za niezwykle nowoczesne drony, które przekształcono w bojowy sprzęt. Naszym celem jest oczywiście odbicie wyspy z rąk byłych kolegów.

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint zadebiutuje 4 października tego roku na PC, PS4 i Xbox One.

Ubisoft podaje, że wyspa zawiera aż 11 biomów, od pustyni przez dżunglę po arktyczne szczyty, więc otrzymujemy swoisty świat w pigułce. Tym, co rzuca się w oczy w rozgrywce, jest fakt, że w odróżnieniu od bardziej arcade’owego poprzednika, nowa odsłona seria stawia bardziej na realistyczny klimat i survivalowe podejście. Tym samym w grze znalazł się nowy system kontuzji i obrażeń, który wpływa na to, jak nasza postać się porusza i celuje, a stan ten nie będzie się automatycznie leczył i musimy manualnie się opatrzyć. Zniknął też nieograniczony sprint z Wildlands, gdyż pojawił się pasek staminy, który zużyła się w różnym tempie, w zależności od warunków i terenu. Gracze będą mogli także korzystać z biwaków rozsianych po wyspie, by wyczyścić broń, tworzyć nowe przedmioty, ulepszać sprzęt czy nawet zmienić klasę (tych na starcie będzie 4) lub zaplanować kolejne wypady.   

Breakpoint, podobnie jak w poprzednika, można będzie grać solo (samotnicy wspierani będą przez towarzyszy obsługiwanych przez SI), ale gra stworzona została z myślą o kooperacji do 4 osób. Na starcie pojawi się także tryb player vs player, a twórcy chwalą się, że gracze będą mogli korzystać w trybach multiplayer ze swojej postaci z kampanii, z całym jej rozwojem i wyposażeniem. Ponadto Ubisoft planuje duże aktualizacje co cztery miesiące po starcie gry, które przyniosą nowe misje fabularne, sprzęt, wydarzenia czy nawet raidy (po raz pierwszy w serii). Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint zadebiutuje 4 października tego roku na PC, PS4 i Xbox One. Pecetowa wersja nie trafi jednak na Steam, a jedynie do sklepów UPlay i Epic Games, podobnie zresztą jak inne ostatnie premiery Ubisoftu. Składając zamówienie przedpremierowe gwarantujemy sobie dostęp do beta testów, ale inni także otrzymają szansę, by przetestować grę przed premierą.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint zapowiedziane. Data premiery i gameplay

 0