Tom Cruise przegra wyścig o pierwszy film w kosmosie? Rosjanie polecą wcześniej...

Tom Cruise przegra wyścig o pierwszy film w kosmosie? Rosjanie polecą wcześniej...

Rosja i USA od lat rywalizują ze sobą, a obecnie oba supermocarstwa ponownie biorą udział w wyścigu kosmicznym. Tym razem jednak chodzi o nakręcenie pierwszego filmu na niskiej orbicie okołoziemskiej. Rosyjska aktorka Julia Peresild i filmowiec Klim Shipenko, razem z kosmonautą Antonem Szkaplerowem znajdą się na pokładzie rakiety, która wystartuje z kosmodromu Bajkonur 5 października. Ich celem jest Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS), gdzie będą kręcić sceny do filmu o roboczym tytule "Wyzwanie". Agencja informacyjna RIA donosi, że fabuła dotyczy misji chirurga, która ma przeprowadzić operację na kosmonaucie, który jest zbyt chory, by wrócić na Ziemię.

Rosjanie najprawdopodobniej wyprzedzą Toma Cruisa w wyścigu o pierwszy film w kosmosie. Przygotowania i trening rosyjskiej ekipy będą dodatkowo transmitowane w telewizji.

Julia Peresild

Jak dotąd to amerykanie chwalili się, że to oni jako pierwsi nakręcą film w kosmosie. Głośne doniesienia mówiły, że sam Tom Cruise i reżyser Doug Liman również wybierają się na ISS. Amerykanie mają pojawić się na stacji kosmicznej w tym samym miesiącu, co Peresild, Shipenko i Shkaplerov - dokładna data nie została ujawniona - ale wygląda na to, że Rosjanie zamierzają dotrzeć tam pierwsi. Rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos opublikowała w listopadzie ogłoszenie, poszukując aktorki do "głównej roli w pierwszym filmie fabularnym nakręconym w kosmosie".

 Tom Cruise, Elon Musk i SpaceX planują film akcji w kosmosie. Dosłownie...

Jak donosi The Guardian, kobieta musiała spełniać kilka wymagań: obywatelka Rosji w wieku od 25 do 40 lat, waga od 50 kg do 70 kg i obwód klatki piersiowej do 112 cm. "Dodatkowo musi być w stanie przebiec 1 km w trzy i pół minuty lub mniej, przepłynąć 800 metrów stylem dowolnym w 20 minut i zanurkować z 3-metrowej trampoliny z imponującą techniką". Wcześniejsze doświadczenie aktorskie nie było wymagane. Peresild (36 l.) I Shipenko (37 l.) Zostali wybrani spośród tysięcy kandydatów na podstawie "wyników medycznej i kreatywnej selekcji". Ich szkolenie rozpoczyna się w czerwcu i będzie transmitowane w telewizji w rosyjskiej sieci Channel One, producenta filmu. "Będą musieli przejść między innymi testy na wirówce, stanowisku wibracyjnym, wykonać loty wprowadzające i szkoleniowe na samolocie w stanie nieważkości, przejść szkolenie spadochronowe" - powiedział Roskosmos.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tom Cruise przegra wyścig o pierwszy film w kosmosie? Rosjanie polecą wcześniej...

 0