Tom "TAP" Petersen odchodzi z NVIDII. Zasili szeregi Intela (akt.)

Tom "TAP" Petersen odchodzi z NVIDII. Zasili szeregi Intela (akt.)

Intel dotychczas koncentrował się na podbieraniu specjalistów od technologii GPU AMD, ale wygląda na to, że nie ogranicza się jedynie do czerwonej ekipy i kusi także weteranów zielonego zespołu. Tom "TAP" Petersen ogłosił bowiem, że opuszcza swojego dotychczasowego pracodawcę, natomiast z nieoficjalnych doniesień wynika, że zdecydował się na taki ruch, by zasilić szeregi Niebieskich, gdzie zajmować ma się marketingiem nadchodzących samodzielnych kart graficznych Intela. Zakładając, że te niepotwierdzone jeszcze informacje o transferze są prawdziwe, Petersen może okazać się kolejnym talentem podebranym przez giganta z Santa Clara, po tym jak zatrudnił on już takie osoby jak Raja Koduri, Chris Hook, Jim Keller, Gregory Stoner czy Darren McPhee (wszyscy wcześniej pracowali dla AMD). Trzeba przyznać, że wygląda to na celową strategię Intela, który zatrudnia pracowników konkurencji, proponując im zapewne lepsze warunki.

Tom "TAP" Petersen ogłosił, że opuszcza swojego dotychczasowego pracodawcę, natomiast z nieoficjalnych doniesień wynika, że zdecydował się na taki ruch, by zasilić szeregi Niebieskich.

Jako pierwszy informację o niespodziewanym opuszczeniu NVIDII przez Toma Petersena podał portal Hot Hardware. Związany był on z zieloną ekipą od 15 lat i z nieoficjalnych doniesień wynika, że nie porzuca on pracy w branży, ale postanowił zmienić środowisko i przenieść się do konkurencji, czyli do Intela, który w przyszłym roku wypuści na rynek swoje samodzielne karty graficzne (o ile dotrzyma terminów). Petersen pracował dla NVIDII od 2005 roku, a ostatnio pełnił w firmę rolę dyrektora technicznego marketingu. Co ciekawe jednak, zanim zaczął promować GeForce’y, Petersen wcześniej zajmował się projektowaniem CPU i pracował dla takich firm jak IBM czy Motorola, a spędził też trochę czasu w Broadcom , gdzie odpowiedzialny był za czterordzeniowy wbudowany układ  BCM1400, więc Intel może skorzystać z jego doświadczenia także w tym zakresie (choć najprawdopodobniej koncentrować będzie się on na GPU).  

Jeśli informacje te się potwierdzą, to Tom "TAP" Petersen znajdzie się w dobrym towarzystwie. Na czele nowego zespołu Intela, który zajmuje się opracowywaniem samodzielnych GPU, znajduje się bowiem Raja Koduri, który wcześniej szefował działowi graficznemu AMD. Niedługo po Kodurim do Niebieskich dołączyli inni weterani Czerwonych, czyli Chris Hook oraz Jim Keller. Petersen, zdaniem źródeł Hot Hardware, pełnić będzie rolę Intel Fellow i zajmować będzie się pracą z zespołem Game Experience. Przypominamy, że Intel planuje wypuścić na rynek swoje karty z rodziny Xe w 2020 roku i firma chce bardzo mocno wejść w ten segment, nie dziwi więc, że zatrudnia specjalistów z różnych dziedzin. Producent na pewno będzie potrzebował dużo pomocy, by konkurować swoimi produktami z dużo bardziej doświadczonymi na tym polu rywalami.  

Aktualizacja: To już oficjalne, Tom przechodzi do Intela. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tom "TAP" Petersen odchodzi z NVIDII. Zasili szeregi Intela (akt.)

 0