Tomb Raider dostępny za darmo na Steam

Tomb Raider dostępny za darmo na Steam

Tomb Raider oraz Lara Croft and the Temple of Osiris są dostępne za darmo na Steam. Oferta jest jednak ograniczona czasowo i wymienione gry przypiszemy do swojego konta do 24 marca do godziny 8:00. Jest to niewątpliwa niespodzianka dla ludzi, którzy w obliczu światowej pandemii koronawirusa muszą siedzieć w domu i jakoś wypełnić wolny czas. Oczywiście są na to różne sposoby i z pewnością zaliczają się do nich gry wideo. Natomiast Tomb Raider bez trudu spełni swoje zadanie nie tylko podczas sylwestra, ale również walki z COVID-19. Produkcja autorstwa Crystal Dynamics zadebiutowała w marcu 2013 roku na komputerach oraz konsolach poprzedniej generacji. Rok później przygody Lary Croft trafiły też na PlayStation 4 i Xbox One. Tomb Raider to swoisty restart uznanej serii, która w pewnym momencie popadła u fanów w niełaskę z powodu średnio ocenionych kilku poprzednich odsłon. Historia opowiada więc o młodej i niedoświadczonej Larze nim stała się słynną poszukiwaczką przygód. Fabuła rozpoczyna się w momencie rozbicia przez sztorm statku, na którym podróżuje bohaterka, w konsekwencji ląduje ona na tajemniczej i pełnej niebezpieczeństw wyspie w pobliżu Japonii.

Gry Tomb Raider i Lara Croft and the Temple of Osiris przypiszemy na Steam za darmo do 24 marca.

Tytuł do pewnego stopnia zrywa z charakterystyczną dla poprzedniczek liniowością udostępniając sporych rozmiarów miejsce, które odkrywamy wraz z przebiegiem fabuły. Oprócz tego znajdziemy tu także pewne elementy survivalu. W wybranych miejscach możemy bowiem uzupełniać zapasy czy rozwijać naszą bohaterkę oraz broń. Jeśli chodzi o inną oferowaną bezpłatnie grę związaną z serią, czyli Lara Croft and the Temple of Osiris to reprezentuje ona dotychczas nietypową dla Tomb Raidera rozgrywkę, którą najwyraźniej nie docenili fani, ponieważ na ten moment powstały tylko dwa tego rodzaju spin-offy i ciężko doszukać się innych identycznych projektów z Larą Croft w roli głównej. Jest to kontynuacja wydanej w 2010 roku pobocznej marki, która przenosi nas do Egiptu i opowiada o Carterze, który wchodząc do grobowca przypadkowo uruchamia pułapkę wypuszczając na wolność złego boga Seta. Rzuca on klątwę na Larę Croft i jej kompana, którzy muszą powstrzymać szerzące się zło.

W tym przypadku rozgrywka nastawiona jest na kooperacyjną zabawę dla czterech osób, z kolei wszystko obserwujemy z rzutu izometrycznego. Oprócz tego za darmo możemy zgarnąć też Headsnatchers będącą nastawioną na zręczność produkcją. Celem gracza jest wzięcie udziału w zawodach i pozbawienie głów przeciwników, za co dostajemy punkty. Gra oferuje nie tylko tryb dla pojedynczego gracza, ale także wieloosobową. Widzimy więc, że firmy starają się jak mogą wypełnić nam wolny czas. Do kolejnej zalicza się Epic Games Store, które w ramach cotygodniowego rozdawnictwa dodało Watch Dogs. Chociaż tytuł Ubisoftu był już w przeszłości rozdawany za darmo na Uplay to z pewnością znajdzie się ktoś, kto jeszcze nie miał okazji zapoznać się z przytoczoną propozycją. Grę dodamy w sklepie Epic do maksymalnie do 26 marca.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tomb Raider dostępny za darmo na Steam

 0