Tomb Raider - gra, film, serial. Amazon ma ogromne plany wobec Lary Croft

Tomb Raider - gra, film, serial. Amazon ma ogromne plany wobec Lary Croft

Tomb Raider powróci za sprawą nowej odsłony, której wydaniem zajmie się Amazon. Na tym zamiary giganta nie kończą się, bo w przygotowaniu są inne projekty. Lara Croft ma nawet otrzymać własne uniwersum.

Od premiery Shadow of the Tomb Raider seria pozostaje nieco w cieniu, ale za kilka lat sytuacja ulegnie zmianie za sprawą pełnoprawnej nowej części, nad którą pracują ojcowie poprzednich gier ze studia Crystal Dynamics. Za wydanie tytułu na rynek nie odpowiada już Square Enix, który sprzedał prawa do franczyzy tylko Amazon Games chcący inwestować w branżę gamingową. W planach jest nie tylko wydanie nowej gry, ale także serialu i filmu. The Hollywood Reporter donosi, iż Amazon łączy siły z dj2 Entertainment Dmitriego M. Johnsona w celu zawarcia ogromnej umowy na prawa do filmu fabularnego Tomb Raider.

Amazon ma ogromne plany wobec Tomb Raidera. Gigant ma pracować nad serialem i filmem, które zostaną połączone z grą.

Pomysł polega na zbudowaniu jednego, ogromnego świata Tomb Raider, w którym gra wideo, serial i film stanowią całość, co przypomina ruch podobny do tego, który wykonał Marvel w stosunku do świata swoich superbohaterów. Nie wykluczono ponadto przygotowania dodatkowych gier scalających całość. Napisanie scenariusza powierzono Phoebe Waller-Bridge pełniącej jednocześnie rolę producentki wykonawczej. Kobieta ma na swym koncie serial „Fleabag” oraz film „Nie czas umierać”. Mówi się, że Waller-Bridge jest wielką fanką Tomb Raider i chętnie zaangażowała się w serial.

Według źródła The Hollywood Reporter projekt finansowo będzie „jednym z największych w historii Amazona po Władcy Pierścieni: Pierścienie Władcy”. Na same prawa do świata J.R.R. Tolkiena firma wydała 250 milionów dolarów. Przedstawiciele Amazona i przedstawiciele Johnsona odmówili komentarza odnośnie tych rewelacji. Firma Johnson's dj2 Entertainment przygotowała umowę na serię anime Tomb Raider w serwisie Netflix, która obejmowała dwa sezony.

W zeszłym roku Crystal Dynamics odzyskało kontrolę nad prawami do gier Tomb Raider po tym, jak Embracer sfinalizował przejęcie aktywów Square Enix. Jak widzimy plany związane z Larą Croft są ogromne. Film sprzed czterech lat nie cieszył się uznaniem, więc dobrze, gdybyśmy dostali porządną filmową oraz serialową adaptację w uniwersum Tomb Raidera.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tomb Raider - gra, film, serial. Amazon ma ogromne plany wobec Lary Croft

 0