Tommorow.gg mistrzem Polskiej Ligi Esportowej!

Tommorow.gg mistrzem Polskiej Ligi Esportowej!

W dniu wczorajszym zakończył się 3 sezon Polskiej Ligi Esportowej w Counter Strike: Global Offensive. W play-offach ujrzeliśmy 4 drużyny - AGO Esports, Codewise Unicorns, Tommorow.gg i Izako Boars. W finale znalazło się AGO Esports oraz Tommorow.gg. Były skład Adwokacika pokazał na co ich stać i zwyciężył nad notowanym na 17. miejscu w rankingu HLTV AGO Esports.

Cała faza play-off odbyła się na LANie podczas GameOn w Kielcach. W półfinałach mogliśmy oglądać mecze w formacie BO3 między AGO Esports a Izako Boars. W drugim półfinale Codewise Unicorns zmierzyło się z Tommorow.gg. Pierwszy półfinał ukazał kilka słabości drużyny AGO. Musieli się dość mocno namęczyć, aby finalnie zwyciężyć z drużyną Izaka. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 w mapach dla Furlana i spółki. Drugi półfinał to pokaz siły byłej formacji Adwokacik. W dwóch mapach poradzili sobie z Codewise i zameldowali się w wielkim finale. Warto dodać, iż pula całego turnieju wynosiła ponad 260000 zł. W finale spotkało się zatem Tommorow.gg i AGO Esports, co nie było dużym zaskoczeniem. Pierwsza mapa wpadła na konto Tommorow. Druga, po dwóch dogrywkach zapisana zosatała na konto AGO. Ostatnia mapa - de_dust2 to istny rollercoaster. Niespodziewanie zobaczyliśmy wynik 15:4 dla ekipy Szpero, jednak Furlan i spółka wzięli się w garść i zaczęli gonitwę.

Tommorow.gg przebyło najdłuższą możliwą drogę do finału - przygodę z PLE rozpoczęli od otwartych kwalifikacji

Tommorow.gg mistrzem Polskiej Ligi Esportowej!

Kolejne rundy wpadały na ich konto, aż do momentu, kiedy zobaczyliśmy wynik 15:14. Wtedy pięknym zagraniem popisał się Morelz. Będąc w sytuacji 1 na 2 potrafił wyeliminować obu przeciwników, nie mając nawet przy sobie AK-47 ani M4. Tommorow wygrało cały mecz wynikiem 2:1 i sięgnęło po tytuł. Warto napomknąć, jaką drogę musieli przebyć, by móc zagrać w play-off. Przygodę rozpoczęli od otwartych kwalifikacji, wygrywając z Illuminar Gaming w finale. Potem musieli zagrać w zamkniętych kwalifikacjach, gdzie również udało im się wygrać. Zakwalifikowali się do PLE pod nazwą Adwokacik. Podczas sezonu zasadniczego wynikło kilka problemów dot. kontraktów dwóch zawodników z Kinguin. Wtedy do akcji wkroczyło Tommorow, które wykupiło kontrakty. Jak widać - opłaciło się. Warto też dodać, że nagrodę publiczności wygrał zawodnik AGO - GruBy. Dziś odbędą się również finały League of Legends. Śledźcie nasz serwis, by być na bieżąco!

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tommorow.gg mistrzem Polskiej Ligi Esportowej!

 0