Toshiba przedstawia najnowszą 64-warstwową pamięć BiCS NAND FLASH

Toshiba przedstawia najnowszą 64-warstwową pamięć BiCS NAND FLASH

Wreszcie powiew świeżości w świecie nośników danych flash. Toshiba ma do zaoferowania zupełną nowość: 64-warstwową pamięć BiCS NAND FLASH.

Świat komputerowy czeka na 64-warstwową pamięć BiCS NAND FLASH. 64 warstwy zapewnią znacznie lepszą gęstość, która umożliwi masowe przechowywanie danych w jednym stosie. Toshiba zademonstruje 64-warstwową technologię BiCS 3D na nośniku SSD z serii XG (NVMe) wykorzystującym złącze PCI-E. Technologia BiCS FLASH zdaniem producenta zapewni kombinację wydajności i wytrzymałości. BiCS FLASH jest trójwymiarową strukturą pamięci flash przeznaczoną do zastosowań, które wymagają dużej pojemności i wydajności – szczególnie przydatnych w sektorze korporacyjnym. Te 64-warstwowe urządzenia z 64 GB i technologią TLC zostały niedawno dodane do linii produktów Toshiby wykorzystujących pamięć BiCS FLASH. Nowa technologia BiCS FLASH jest oparta o trzecią generację procesu produkcyjnego i charakteryzuje się większą gęstością upakowania danych. Zagęszczenie bitu na mm2 jest wyższe o 65% niż na poprzednim 48-warstwowym modelu z 32 GB.

64-warstwowa pamięć flash - szybka, trwała i pojemna

Firma w trakcie konferencji Dell World EMC zaprezentowała nową technologię na laptopie z prototypowym dyskiem SSD XG Series, który zdaniem japońskiego koncernu jest idealną platformą umożliwiającą skorzystanie z 64-warstwowej pamięci flash. Przyszłością SSD jest technologia 3D - powiedział Greg Wong, założyciel i główny analityk Forward Insights, firmy zajmującej się analizą rynku półprzewodników i pamięci. - Pamięć flash 3D umożliwia produkcję dysków SSD o większej pojemności i niższych kosztach w celu lepszego zaspokojenia różnorodnych wymagań klientów i przestrzeni biznesowych - dodał. Toshiba przeprowadza obecnie migrację wszystkich baz danych do najnowszej 64-warstwowej pamięci Flash BiCS. Dzięki temu posunięciu japońska korporacja umocni swoją reputację jako najszybciej rozwijającego się dostawcę urządzeń pamięci masowej w segmencie SSD. Rynek ten osiągnął w 2016 wartość 17 miliardów USD. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Toshiba przedstawia najnowszą 64-warstwową pamięć BiCS NAND FLASH

 0