Total War Saga: Troy zadebiutuje za darmo i ekskluzywnie w Epic Games Store

Total War Saga: Troy zadebiutuje za darmo i ekskluzywnie w Epic Games Store

Sega i Creative Assembly ogłosili, że ich nadchodzący spin-off do popularnej serii gier strategicznych Total War, zatytułowany Total War Saga: Troy, będzie tytułem dostępnym na wyłączność dla platformy Epic Games Store. Jest to o tyle zaskakujące, że pierwotna zapowiedź tej produkcji zawierała informacje o dostępności na Steam, ale na debiut na tej platformie przyjdzie nam nieco poczekać. To jednak nie wszystko, ponieważ w dniu swojej premiery, czyli 13 sierpnia tego roku, Total War Saga: Troy będzie można pobrać ze sklepu Epic Games całkowicie za darmo. Będzie to jednak bardzo krótka, bo zaledwie 24-godzinna promocja, ale zapewne większość zainteresowanych tą grą nie omieszka z niej skorzystać, a po tytuł zapewne sięgnie też wielu graczy, którzy nie zamierzali kupować Troy.

Total War Saga: Troy będzie można pobrać ze sklepu Epic Games całkowicie za darmo, ale tylko w pierwsze 24 godziny od premiery.

„Dzięki Epic byliśmy w stanie zaoferować tytuł z serii Total War za darmo już w dniu premiery. Jest to dla nas niezwykle ekscytujące, by zrobić taki prezent naszym graczom. Oznacza to nie tylko, że możemy przynieść opowieści i legendy o Troi szerszej publiczności przez ogromną platformę Epic, ale również nowi gracze będą mogli po raz pierwszy zapoznać się z serią Total War, doświadczając unikalnej rozgrywki, z której słynie ten cykl” - stwierdził Tim Heaton, Chief Studios Officer w Sega Europe. W Total War Saga: Troy wykorzystywany będzie tradycyjny dla serii system potyczek w czasie rzeczywistym, połączony z turową rozgrywką taktyczną. Tym razem jednak zamiast podbijania świata, skoncentrujemy się na Wojnie Trojańskiej w epoce brązu.

Ekskluzywność Total War Saga: Troy w Epic Games Store standardowo potrwa rok i tytuł ten trafi na Steam (i być może inne platformy) w sierpniu 2021 roku. W trakcie pierwszej zapowiedzi Creative Assembly, czyli studio odpowiedzialne za serię, potwierdziło, że gra dostępna będzie na PC z systemami Windows, Linux i macOS. To jednak może być trudne w realizacji, ponieważ Epic Games Store nie posiada klienta na Linuksa. Przypominamy, że Epic Games regularnie oferuje nowe darmowe gry, w ramach swojej cotygodniowej akcji i obecnie sklep rozdaje Borderlands: The Handsome Collection, więc jeśli jeszcze nie posiadacie tej produkcji w swojej kolekcji i jesteście nią zainteresowani, to warto zabezpieczyć swoją kopię, zanim tytuł ten zostanie podmieniony na inny.    

Pokaż / Dodaj komentarze do: Total War Saga: Troy zadebiutuje za darmo i ekskluzywnie w Epic Games Store

 0