Total War: Three Kingdoms - nowa odsłona zabierze nas do starożytnych Chin

Total War: Three Kingdoms - nowa odsłona zabierze nas do starożytnych Chin

Fani strategicznej serii Total War od Creative Assembly nie mają w ostatnim czasie powodów do narzekań, ponieważ w ubiegłym roku otrzymali Total War: Warhammer II, a dowiedzieliśmy się także o szykowanym spin-offie Total War: Saga oraz nowym dodatku dla Rome II.

To jednak nie wszystko, ponieważ wiadomo, że studio pracuje nad zamknięciem trylogii Warhammer, a właśnie doczekaliśmy się kolejnej dużej zapowiedzi w postaci Total War: Three Kingdoms. W tym przypadku twórcy porzucili stylistykę fantasy i powrócimy do typowo historycznych klimatów, a tematyką gry (co wywnioskować można już z samego tytułu) są starożytne Chiny. Akcja rozgrywać będzie się w bardzo ciekawym dla tego kraju okresie na przełomie II i III wieku. Co prawda opublikowany materiał nie zawiera nawet skrawka rozgrywki, ale zwiastun CGI dobrze wprowadza w klimat tej produkcji, prezentując napiętą sytuację w Państwie Środka w 190 roku i warto go obejrzeć, choćby z tego powodu.

Nowy Total War zabierze nas tym razem do niezwykle burzliwego okresu w historii Chin

Poza tym, zwiastun ujawnia kilku bohaterów, którzy toczą ze sobą pojedynek i odgrywać mogą oni znaczącą rolę w samej grze, pełniąc podobną rolę jak herosi w Total War: Warhammer i zwiększając np. morale wojska. Bohaterowie w grze tworzyć mają koalicję przeciwko Dong Zhuo (ten chiński dowódca okresu Han w tym czasie kontrolował cesarza), która ma oczywiście na celu zakończenie tyranii jego rządów. Jak na razie SEGA i Creative Assembly ujawnili jedynie, że gra trafi na komputery osobiste jesienią tego roku i na więcej informacji na temat gry zmuszeni jesteśmy poczekać do bardziej obszernej prezentacji. Fani, którzy od dłuższego czasu chcieli powrotu serii do historycznych konfliktów, powinni być jednak usatysfakcjonowani.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Total War: Three Kingdoms - nowa odsłona zabierze nas do starożytnych Chin

 0