Touch ID ma zostać dodany do iPhone`ów w 2021 roku

Touch ID ma zostać dodany do iPhone`ów w 2021 roku

Touch ID to niegdyś jedna z popularniejszych funkcji w smartfonach Apple, która wraz z debiutem iPhone X w 2017 roku została porzucona przez producenta na rzecz Face ID. Jak wynika z raportu branżowego analityka, Ming-Chi Kuo wspomniany skaner linii papilarnych powróci już w modelach z 2021 roku. Co ważne nie oznacza to, że Face ID zostanie zastąpione przytoczonym rozwiązaniem, ponieważ będzie z nim współistnieć jako alternatywna opcja. Dodatkowo oba czytniki zostaną umieszczone bezpośrednio w wyświetlaczu. Kuo podkreślił, że amerykański gigant nie może uporać się z pewnymi kluczowymi przeszkodami uniemożliwiającymi dodanie Touch ID w tegorocznych czy nawet przyszłorocznych wersjach iPhone'ów. Chodzi tutaj np. o kwestię rozmiaru sensora czy pobór energii.

Według analityka Ming-Chi Kuo skaner Touch ID powróci w iPhone'ach w 2021 roku jako alternatywna dla Face ID opcja.

Touch ID ma zostać dodany do iPhone`ów w 2021 roku

Kuo wierzy, że firma rozwiąże wszelkie kłopoty w 2020 roku co otworzy jej drogę do produkcji smartfonów z Touch ID i Face ID na szeroką skalę. Prawdopodobnie zostanie tutaj wykorzystany ultradźwiękowy system skanera Snapdragon Sense wyprodukowany przez Qualcomm. Cóż, pojawienie się Touch ID nie jest niemożliwe zważywszy na fakt, iż Apple otrzymało patent udoskonalonego czytnika linii papilarnych wbudowanego w ekran. Natomiast obecność dwóch rozwiązań da użytkownikom kolejnych telefonów tak potrzebną wolność wyboru w zabezpieczeniu swoich urządzeń.

Apple bez wątpienia potrzebuje interesujących opcji w swoich produktach, ponieważ sprzedaż flagowych modeli smartfonów zdecydowanie nie może zadowalać popularnego producenta. W minionym kwartale iPhone'y odpowiadały już tylko za około połowę osiągniętych przez przedsiębiorstwo przychodów, co zmusiło Amerykanów do skupienia się na innych gałęziach działalności. Z drugiej strony Apple wierzy, że niekorzystną sytuację odwrócą już tegoroczne wersje telefonów, które mają szansą być nie tylko drobną ewolucją a nieco większą rewolucją. Czy jednak tak rzeczywiście będzie dowiemy się po premierze.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Touch ID ma zostać dodany do iPhone`ów w 2021 roku

 0