TP-Link Archer AX50 - router z Wi-Fi 6 i chipsetem Intela

TP-Link Archer AX50 - router z Wi-Fi 6 i chipsetem Intela

Wi-Fi 6 stało się faktem i coraz więcej producentów rozpoczyna produkcję routerów, które wspierają ten standard nowej generacji. TP-Link dołącza do konkurencji i przedstawia Archer AX50 - pierwszy router tego producenta ze wsparciem dla Wi-Fi 6. Urządzenie zbudowano w oparciu o chipset Intel Home Wi-Fi WAV654, dzięki czemu dwuzakresowy Archer AX50 (AX3000) może zaoferować prędkości w łączności bezprzewodowej sięgające 2402 Mb/s z wykorzystaniem sieci 5 GHz oraz 574 Mb/s w przypadku 2,4 GHz. TP-Link podkreśla, że router będzie idealnie parował się z nowymi laptopami i komputerami wykorzystującymi Intel Wi-Fi 6 Gig+, pozwalając na jednoczesne i płynne działanie określonej liczby intensywnych zadań.

TP-Link wprowadza na rynek Archer AX50 (AX3000) - router ze wsparciem dla Wi-Fi 6, który nie zrujnuje budżetu jak AX6000.

W październiku ubiegłego roku Wi-Fi Alliance (przemysłowe stowarzyszenie zrzeszające ponad 300 firm) ogłosiło, że zmienia swój system nazewnictwa, aby ułatwić konsumentom zrozumienie, która generacja Wi-Fi jest przez nich używana. 802.11m stało się Wi-Fi 4, 802.11ac przemianowano na Wi-Fi 5, a 802.11ax jest oznaczony teraz jako Wi-Fi 6. Wi-Fi 6 oferuje kilka ulepszeń w stosunku do poprzednich generacji. Zapewnia 3 razy wyższą maksymalną przepustowość bezprzewodową, 4 razy większą ilość obsługiwanych urządzeń i 75-procentowe zmniejszenie opóźnień, a także ulepszone funkcje bezpieczeństwa.

Dzięki technologiom takim jak OFDMA,  Archer AX50 oferuje niezawodne połączenia dla maksymalnie 256 urządzeń, co powinno wystarczyć nawet w najbardziej  wypełnionych gadżetami domach. Kolejną funkcją Archera AX50 jest integracja z Alexa, co oznacza, że ​​można używać cyfrowego asystenta Amazon do sterowania routerem za pomocą poleceń głosowych, takich jak ustalanie priorytetów urządzeń lub wyłączanie diod LED. Router jest również wyposażony w 4 gigabitowe porty LAN, jeden gigabitowy port WAN i jeden port USB 3.0. TP-Link nie ujawnił, ile będzie kosztować Archer AX50 (ale producent zapowiada, że urządzenie ma być przystępne cenowo dla zwykłych użytkowników) ani kiedy pojawi się w sprzedaży.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link Archer AX50 - router z Wi-Fi 6 i chipsetem Intela

 0