TP-Link Archer GX90 - nowy router gamingowy w standardzie Wi-Fi 6

TP-Link Archer GX90 - nowy router gamingowy w standardzie Wi-Fi 6

TP-Link Archer GX90 działa w standardzie 802.11ax (Wi-Fi 6) i posiada trzy pasma sieci bezprzewodowej o łącznej przepustowości dochodzącej do 6579 Mb/s: do 4804 Mb/s w paśmie 5 GHz, do 1201 Mb/s w drugim paśmie 5 GHz oraz do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Dedykowane graczom pasmo 5 GHz wykorzystuje technologie 4T4R i HE160. Router posiada jeden port WAN/LAN 2,5 Gb/s, jeden gigabitowy port WAN/LAN oraz trzy gigabitowe pory LAN. Urządzenie wyposażono w jeden port USB 2.0 i jeden port USB 3.0, dzięki którym do sieci domowej można podłączyć niemal każdy urządzenie. Wewnątrz znajdziemy ponadto czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz. Skuteczność połączeń zwiększona została poprzez wykorzystanie technologii MU-MIMO 4x4, która wysyła pakiety danych do czterech urządzeń w tym samym czasie, optymalizując wydajność całej sieci.

TP-Link Archer GX90 działa w standardzie 802.11ax (Wi-Fi 6) i posiada trzy pasma sieci bezprzewodowej o łącznej przepustowości dochodzącej do 6579 Mb/s: do 4804 Mb/s w paśmie 5 GHz, do 1201 Mb/s w drugim paśmie 5 GHz oraz do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz.

TP-Link Archer GX90 - nowy router gamingowy w standardzie Wi-Fi 6

Zastosowanie OFDMA czterokrotnie zwiększa średnią przepustowość oraz redukuje opóźnienia - dzięki niej z jednego kanału (w sumie jest ich osiem) może korzystać bez zakłócania połączenia nawet kilka urządzeń jednocześnie. Technologia Airtime Fairness ogranicza nieefektywne wykorzystywanie przepustowości pasm. Z kolei połączenie ośmiu anten, technologii Beamforming zwiększającej siłę sygnału nadawanego w kierunku łączących się do routera urządzeń, modułu front-end o dużej mocy oraz 4T4R pozwala na utworzenie silnej sieci bezprzewodowej. Funkcja DFS umożliwia dynamiczny wybór częstotliwości - automatycznie rozszerza dostępny kanał, stwarzając możliwość korzystania z aktualnie najmniej obciążonego pasma. Dużym udogodnieniem dla graczy są także funkcje Game Accelerator oraz Statystyki Gier.

Game Akcelerator automatycznie wykrywa i optymalizuje ruch generowany przez gry, zapewniając wysoką prędkość sieci, co z kolei przekłada się na nieprzerwane gamingowe wrażenia. Statystyki gier natomiast zapewniają dostęp do dopracowanych i szczegółowych zestawień w celu analizy w czasie rzeczywistym opóźnień, czasu gry i wykorzystania zasobów. Urządzenie wyposażono także w tzw. Game Protector oraz system HomeCare TM, który chroni użytkownika przez cyberatakami. Archer GX90 obsługuje technologię OneMesh, która inteligentnie łączy urządzenia z routerem lub wzmacniaczem sieci bezprzewodowej. Router Archer GX90 jest już dostępny w sprzedaży w cenie ok. 1400 zł i objęty został 3-letnią gwarancją.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link Archer GX90 - nowy router gamingowy w standardzie Wi-Fi 6

 0